53 proc. Polaków: Rosji nie zależy dzieki wyjaśnieniu katastrofy

Author:
27 lipca, 2020
Category: rózne

56 proc. Polaków źle ocenia działania Rosji mające dzieki celu wyjaśnienie przyczyn kleski smoleńskiej; 53 proc. Polaków uważa, że władzom rosyjskim nie zależy na tym; 62 proc. krytykuje sposób podawania Polsce danych i materiałów – wyplywa z sondażu CBOS.

We wrześniu 35 proc. badanych uważa, że Rosji zależy w wyjaśnieniu pobudek katastrofy prezydenckiego samolotu, zas 53 proc. jest przeciwnego zdania. 12 proc. nie zaakceptowac umiało tegoz ocenić. Przy maju a mianowicie zaraz wedlug tragedii wraz z 10 04 – wówczas gdy CBOS zadał takie samo pytanie, proporcje były odwrotne: 58 proc. Polaków uważało, że Rosji zależy dzieki doprowadzeniu sluzace do wyjaśnienia przyczyn katastrofy, natomiast 32 proc. – że nie zależy; 10 proc. nie miało zdania.

56 proc. respondentów źle ocenia działania Rosji mające w celu wyjaśnienie przyczyn katastrofy (w kwietniu było to 34 proc. ); 31 proc. dobrze ocenia ów działania (w maju a mianowicie 50 proc. ). 13 proc. nie istnieje zdania przy tej kwestii (w maju – 16 proc. ).

Z wrześniowego badania wyplywa, że 62 proc. Polaków źle ocenia działania Rosji dotyczące przekazywania Polsce danych i materiałów związanych z katastrofą. 26 proc. uważa, że Rosja dobrze wywiązuje się sposród tego zdania. 12 proc. nie ma zdania.

53 proc. ankietowanych wydaje sie byc zdania, że strona nasz kraj dobrze przewodzi działania zmierzające do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. 37 proc. uważa, że czyni to źle. 10 proc. nie ma przeswiadczenia.

Na watpliwosc o ocenę stosunków polsko-rosyjskich 46 proc. badanych odpowiedziało, że są one ani dobre, ani złe. 19 proc. sądzi, że są raczej dobre (nikt nie zaakceptowac uznał, że są zdecydowanie dobre), zas 28 proc. uważa, że stosunki polsko-rosyjskie są złe (według 23 proc. – raczej złe, według 5 proc. a mianowicie zdecydowanie złe).

W maju 52 proc. badanych oceniało relacje sposród Rosją jako ani porzadne, ani złe, 29 proc. – w charakterze dobre, a 15 proc. – jako złe.

69 proc. Polaków uważa, że możliwe są przyjazne jak i równiez partnerskie relacje z Rosją (w kwietniu było to 70 proc. ). 22:00 proc. uważa to za nierealne (bez zmian od czasu maja). 9 proc. nie istnieje zdania po tej kwestii (w kwietniu 8 proc. ).

42 proc. ankietowanych jest spojrzenia, że stosunki z Rosją nie zmieniły się wedlug katastrofie smoleńskiej. 31 proc. ocenia, że poprawiły się; 19 proc. dostrzega pogorszenie, a 12 proc. nie ma zdania przy tej sprawie.

Gdy w maju CBOS pytał Polaków jakich przemian spodziewają się katastrofie smoleńskiej jeśli rozchodzi o stan stosunków między Polską natomiast Rosją, czterdziestu osiem proc. spodziewała się naprawy relacji, 5 proc. obawiało się pogorszenia, a 37 proc. nie zaakceptowac spodziewało się zmian.

CBOS przeprowadził doswiadczenie od 2 sluzace do 8 września na liczącej 1041 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Naszego kraju. (PAP)

ura/ jbr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy