Białystok: Przetarg na wyposażenie parku naukowo-technologicznego

Author:
27 lipca, 2020
Category: rózne

Miasto Białystok ogłosiło przetarg dzieki wyposażenie przy meble jak i równiez sprzęt biurowy budynków powstającego Białostockiego Skweru Naukowo-Technologicznego. Wartość zamówienia to około trzech, 2 mln zł – poinformował w czwartek w konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Drugi przetarg, w wyposażenie laboratoriów, które znajdą się po parku, posiada być ogłoszony w lutym – dodał prezydent.

Przedsiebiorstwa zainteresowane dostarczeniem sprzętu biurowego swoje propozycje mogą składać do 26 lutego. Sprzęt ma być dostarczony w ciągu czterech miesięcy od czasu daty podpisania umowy z firmą, która wygra postępowanie.

Na strukturze Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPN-T) są opóźnienia. Prezydent poinformował, że budowa pierwszego przedmiotu – inkubatora technologicznego a mianowicie jest zaawansowana w 80 proc., pozostalego natomiast – centrum technologicznego w 60 proc. Czynnosci na strukturze trwają. Prezydent liczy, że oficjalnie inkubator, który jest miejscem dla nowych, młodych firm, winien być oficjalnie otwarty po trzecim kwartale 2013 roku kalendarzowego, centrum technologiczne natomiast przy czwartym kwartale 2013 lub na początku 2014 r.. Oficjalne funkcjonowania mają się odbyć już po wprowadzeniu się sluzace do Parku pierwszych firm, czyli ustanowieniem, że dom powinien być oddany sluzace do użytku wcześniej.

Budowa Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego jest jedną z największych inwestycji realizowanych przez władze Białegostoku z wykorzystaniem środków z UE. Wartość całego planu to nieopodal 167, piec mln zł, z czegoz 120 mln zł to dotacja z UE wraz z programu Rozwój Polski Zachodniej.

Po pierwotnym naborze az do inkubatora technologicznego zakwalifikowano pierwszych kilkanaście firm; organizowane są kolejne nabory. Do 31 marca można składać aplikacje w 3 naborze az do inkubatora. Na temat wejście dzieki teren ogrodu z działalnością mogą się tym razem ubiegać podmioty, które działają na rynku nie dłużej niż trzy lata albo dopiero planujące swoją działalność.

Budowa Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPN-T) obstaje od czerwca 2011 r. Na jego terenie powstają dwa struktury: Inkubatora Technologicznego i Administracji oraz Srodek Technologicznego. Przygotowano też 23 ha gruntów dla inwestorów.

Jak wcześniej informowała zwierzchnictwo BPN-T firmy będą zawierać umowy najmu na miejsca w parku na preferencyjnych warunkach w 3 lata. W pierwotnym roku działalności firma dostanie 80 proc. ulgi po czynszu, przy drugim roku 55 proc., a w trzecim trzydziestu proc. Cena bazowa czynszu to trzydziestu pieciu zł netto za mkw..

W inkubatorze będzie dostępnych 61 przesrtrzeni biurowych do wynajęcia na preferencyjnych postanowieniach. Powierzchnie ów będą miały od 19 do 64 metrów kwadratowych. Zainteresowani założeniem działalności gospodarki polski, którzy będą chcieli ulokować się w BPN-T jak i równiez którzy wystartują w glównym naborze, mogą liczyć dzieki symboliczny koszty – jednej zł a mianowicie przez trzech miesiące. (PAP)

kow/ je/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy