Bielan: Nie chciałem wrócić do PiS

Bielan: Nie chciałem wrócić do PiS
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Europoseł Adam Bielan, który został w piątek wykluczony z PJN, powtórzył, że nie próbował wrócić do PiS. Jak oświadczył, od miesięcy nie rozmawiał z żadnym z liderów PiS poza kolegami, wraz z którymi zasiada w Parlamencie Europejskim,

Szefowa klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska uznała w piątek za zakończoną współpracę wraz z Bielanem, ponieważ nie usatysfakcjonowała jej odpowiedź europosła dzieki ultimatum, by określił swój stosunek az do PJN.

Bielan oświadczył przy poniedziałek przy Radiu ZET, że Kluzik-Rostkowska nie rozmawiała z zanim od paru tygodni ani _ face to face _, oraz telefonicznie, chociaż – jakim sposobem dodał – _ Joasia pisze dużo smsów – i to od kilku tygodni _.

_ Więc jestem tym chetniej zaskoczony, bowiem pamiętam słuszne protesty Joanny, gdy na temat wszystkim, jakie mozliwosci dotyczyło do niej osoby w PiS-ie dowiadywała się wraz z mediów _ – zaznaczył europoseł.

Pytany, dlaczego kazano mu się rozstać sposród PJN, odparł, że oficjalne powody były takie, że rzekomo prowadził jakieś rozmowy z PiS-em. _ Chociaż mówiłem, jak i równiez to nawet w dniu, przy którym postawiono mi ultimatum, że żadnych rozmów nie prowadzę jak i równiez chyba po wypowiedziach weekendowych polityków PiS-u nie ma żadnych wątpliwości, że takich rozmów nie prowadziłem _.

Przy sobotę poseł PiS Joachim Brudziński pytany przez redaktorów o możliwość powrotu Bielana do PiS powiedział: _ Serce jak i równiez łaskawość lidera naszej partii są wielkie. Jeżeli Bielan ubierze się w wór pokutny jak i równiez do tak zaawansowanej Canossy się uda, to jest sezon wielkiego postu, ma okazję, by trochę popiołu dzieki swoją głowę posypać a mianowicie rozważymy taką możliwość _. _ Bielan publicznie powiedział, że az do PiS się nie wybiera, my też za nim specjalnie nie wyglądamy _ a mianowicie zaznaczył Brudziński.

Bielan podkreślił w poniedziałek, że jeżeli rzeczywiście powodem wykluczenia fita z PJN były jego rozmowy z PiS, to rozumie, że teraz bedzie przeproszony.

Jak zapewnił, nie zaakceptowac próbował wrócić do PiS. Dodał, że od miesięcy nie rozmawiał z żadnym z liderów PiS poza kolegami, wraz z którymi zasiada w PE, podobnie jak sposród kolegami z innych partii. _ Tego typu plotki PiS rozsiewa na temat innych polityków, przede wszystkim posłów, bo jak rozumiem PiS-owi dzisiaj zależy na tym, by klub parlamentarny PJN przestał istnieć _ – podkreślił Bielan.

Mimo wykluczenia ze struktur ugrupowania Bielan swoją przyszłość wiąże z PJN, bo a mianowicie jak zaznaczył – na to je zakładał. Dopytywany, czy potrzebuje być przy PJN, odparł: _ Faktycznie, chociaż zakładałem PJN z nadzieją, że będzie pewną nową jakością na scenie politycznej, będzie to seria, w której nie będzie tropienia żadnych wewnętrznych spisków i nie zaakceptowac będzie wyszukiwania kozłów ofiarnych _ a mianowicie mówił europoseł.

Czytaj przy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy