Blisko średniterminowych szczytów?

27 lipca, 2020
Category: waluty

Wydaje się, że rynek wydaje sie byc bliski ustanowienia średniterminowego szczytu trwających od momentu początku marca wzrostów. Zasięg wzrostów siega obecnie około 50% na S&P500, zas czas trwania to niedaleko 5 miesięcy. Sierpień winien być gorszym miesiącem gwoli rynku dzialaniu. Wzrosty w ostatnich miesiącach wynikały glównie z ustabilizowania sytuacji dzieki rynkach finansowych, głębokiego wyprzedania rynku i poprawy oczekiwań przedsiębiorców po związku sposród wprowadzonymi poprzez rządy pakietami stymulacyjnymi.

ów czynniki zostały już zdyskontowane i prędzej czy później inwestorzy zaczną się zastanawiać co dalej. Pobudzenie produkcji poprzez nadmierne zwiększenie deficytów budżetowych jest niemożliwe do utrzymania dzieki dłuższą metę. Chińczycy już od dłuższego czasu zadają „niewygodne” zapytania administracji amerykańskiej dotyczące planów ustabilizowania budżetu federalnego.

Katalogów obawy manifestują się w dziedzinie na razie tylko poprzez ograniczanie zakupów obligacji długoterminowych dla krótkoterminowych – stąd obserwowany wzrost nachylenia krzywej rentowności. W pewnym momencie administracja amerykańska będzie musiała podjąc niewygodne decyzje o cięciach wydatków jak i równiez / badz podwyższeniu podatków, co będzie miało negatywny wpływ w gospodarkę. Alternatywą będzie kryzys dolara. Z kolei podtrzymywany przy życiu przez FED amerykański system skarbowy, obciążony rosnącym udziałem złych kredytów nie zaakceptowac będzie w stanie pobudzić ekonomii zwiększeniem akcji kredytowej. Nabywcy amerykańscy dostosowują się sluzace do nowej rzeczywistości gospodarczej jak i równiez zwiększają stopę oszczędności a mianowicie spłacają kredyty. Dla przedsiebiorstw oznacza to walką o kurczący się zbyt zbytu jak i równiez presję na marże.
Dzisiaj przy centrum uwagi będą informacje PKB z USA. Będą one miały decydujący wpływ na mile wspomnienia. Kluczowe będzie to czy w przypadku gorszych danych zbyt ponownie je zignoruje.
* EURPLN*

Złoty zostaje stabilny po pobliżu wsparcia 4, 15-4, 16 zbytnio euro. Sektor oczekuje dzieki publikowane o 14: trzydziestu dane wraz z amerykańskiej produkcji. W przypadku gdyby dane okazały się gorsze od oczekiwań można spodziewać się silniejszej przeceny złotego w kierunku cztery, 20 zbytnio euro. Skala reakcji będzie zależeć przede wszystkim od tego jak rynki ogólne zareagują dzieki dane. Intensywne umocnienie dolara będzie miało negatywny wpływ na sentyment do złotego. W poniedziałek rano wydawane będą dane PMI z Polski, które mogą okazać się bardziej wartosciowe od oczekiwań.

EURUSD

Zakres odbicia dzieki EURUSD pozostaje zgodny wraz z scenariuszem silniejszego umocnienia dolara. Utrzymanie się strefy sprzeciwu 1, 4120-1, 4155 zwiększa szanse na wznowienie aliansu spadkowego w kierunku dolnego przedziału konsolidacji jednej, 38-1, 43. W mozliwosci najbliższego miesiąca kluczowe będzie zachowanie rynków akcji. Zwiększenie awersji do ryzyka powinno umocnić dolara do ó. Dzisiaj przy centrum bacznosci będą wiadomosci z AMERYCE o dynamice PKB zbyt 2 kwartał oraz Chicago PMI (mniej istotne). Na początku przyszłego tygodnia sektor będzie reagował na informacje PMI ze strefy euro. W związku z lepszymi danymi PMI z Japonii mogą wzrosnąć oczekiwania na stale dane sposród Europy.
GBPUSD

Notowania funta do dolara ponownie zbliżają się sluzace do oporu tuz przy 1, 66. Obecnie sprawdzany jest górny zakres z ostatnich dwóch tygodni. Wybicie górą powinno doprowadzić do uruchomienia zleceń stop loss i silniejszego ruchu ku 1, 67. Silnej odpowiedzi spodziewamy się po publikacji danych na temat dynamice PKB z USA. W przypadku utrzymania się strefy oporu 1-wsza, 655-1, 66, można spodziewać się mocnej przeceny GBPUSD w kierunku dolnego zakresu konsolidacji. W poniedziałek rynek będzie reagował na dane PMI z Wielkiej Brytanii. Ze względu na końcówkę miesiąca możliwe będą „dziwne” ruchy przy okolicach fiksingu.

USDJPY

Jen pozostaje pod spodem presją sprzedających, co okresla na utrzymujące się dobre nastawienie az do ryzyka. Japońska giełda znowu rosła pod spodem wpływem dogodniejszych od oczekiwań danych PMI. Rynek zignorował niższy od czasu oczekiwań oczyt inflacji CPI, wskazujący w silną presję deflacyjną przy gospodarce japońskiej. Wybicie górą na dolarjenie potwierdziło się i następnym celem wzrostów powinien być poziom 97 jenów zbytnio dolara. Przy związku wraz z publikacją bardzo istotnego papieru o dynamice PKB z USA sprawa techniczna można się kompletnie odwrócić wedlug 14: trzydziestu. Generalnie należy oczekiwać zwiększonej zmienności.

  • Notowania spółek na GPW
  • Notowania surowców na świecie
  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy