BOŚ Bank będzie zbierał depozyty w ó na rynku niemieckim

BOŚ Bank będzie zbierał depozyty w ó na rynku niemieckim
Author:
27 lipca, 2020
Category: banki

Realizując strategię optymalizacji kosztowej, Bank Gwarancji Środowiska startuje pozyskiwanie depozytów w ó na rynku germanskim, dzięki czemu obniży wydatek finansowania portfela walutowego, poinformował p. na temat. prezesa Stanisław Kluza. Według niego, sam proces wykonania strategii i poprawy rentowności przebiega po ostatnich miesiącach bardzo dobrze. Pula o szczegółach w tym terenie planuje poinformować akcjonariuszy i inwestorów w czasie bezpośrednich spotkań po ogłoszeniu wyników zbytnio trzeci kwartał 2016 roku kalendarzowego.

BOŚ wychodzi za granicę i startuje proces zyskiwania depozytów denominowanych w euro na rynku germanskim. – W szczególności zależy nam za zakupach grupowych, by obniżyć koszt oplacania portfela walutowego, który posiadamy po stronie www kredytowej – powiedział Kluza.

Prezes podkreślił, że ydobzwanie depozytów w euro wpływa na obniżenie kosztu pieniądza. Docelowo działanie to powinno przynieść pozytywny efekt ekonomiczny dla agencji bankowej.

BOŚ nie planuje jednakze budowy internecie placówek zbyt naszą zachodnią granicą. – Będziemy działać za pomocą pośrednika, działającego na germanskim rynku. Nasze oczekiwania są adekwatne do zarządzania bilansem, zwiększenia elastyczności, a nie szukania oryginalnych źródeł dochodów – podkreślił Kluza.

Według niego, z tych samych powodów pula nie planuje na dziś dalszej ekspansji zagranicznej, chce skupić się na jakim sposobem najlepszym przeprowadzeniu operacji przy Niemczech. Aczkolwiek nie jest to jedyny pomysł na poprawę rentowności spółki oraz jakości obsługi klienta.

– W zakresie racjonalizacji strategii bank przymierza się także do nowych aktywności produktowych oraz optymalizacji procesu sprzedaży. Chcemy glównie wprowadzić oryginalny model obsługi dla małych firm, innymi slowy zdefiniowanych na naszym portalu jako osiągające do 12 mln zł rocznych przychodów. Każdy tego typu przedsiębiorca będzie miał dedykowanego indywidualnego doradcę. Zwiększamy tym samym dostępność naszej usługi – dotąd tak traktowane były jedynie firmy większe – wyjaśnił Kluza.

Prezes zapewnił, że pozwoli to również na zwiekszenie szybkosci obsługi kontrahenta, szczególnie w ramach jego mozliwych potrzeb finansowych. To pozostaly krok po realizacji strategii, która a mianowicie zdaniem Kluzy – już przynosi dostrzegalne efekty.

Dodał ponadto, że BOŚ intensyfikuje działania wizerunkowe w obszarze małych i średnich firm. a mianowicie W ramach wdrażania nowej procedury przez ostatnie dwa kwartały udało się konsekwentnie realizować cele agencji bankowej. Wprowadzamy też nowe czesci w komunikacji BOŚ sposród rynkiem – po ogłoszeniu wyników zbytnio trzeci kwartał planujemy przeprowadzić cykl spotkań z akcjonariuszami mniejszościowymi a takze uczestnikami sektorze, aby odsłonić im, przy jaki sposób realizujemy działania poprawiające kondycję banku – podsumował Kluza.

Akcje Agencji bankowej Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane w branzy podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Gmach Maklerski BOŚ S. Zas.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy