Bydgoszcz: Sikorski promował wojewodę dzieki prezydenta Bydgoszczy

Bydgoszcz: Sikorski promował wojewodę dzieki prezydenta Bydgoszczy
Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

Wiceprzewodniczący WEDLUG, minister rzeczy zagranicznych Radosław Sikorski promował w sobotę na konwencji wyborczej po Bydgoszczy wojewodę kujawsko-pomorskiego Rafała Bruskiego jako kandydata partii na prezydenta miasta.

„Bydgoszcz polepsza się nieźle, ale dysponuje wrażenie, że potrzebuje nieznanego, dynamicznego gospodarza. Mamy takowego kandydata, nawigatora (… ), człowieka, który także pozna się na ekonomii, dzieki finansach. (Bruski) będzie umiał zarządzać raz za razem większym budżetem naszego miasta” – powiedział Sikorski.

Sikorski podkreślił, że Bruski wydaje sie uznawany poprzez premiera Donalda Tuska zbyt jednego z najlepszych wojewodów w kraju.

Bruski przekonywał, że kandyduje w Bydgoszczy cos wiecej niz dlatego, że jest to jego miasto, ale także ma swiadomosc, jak skutecznie nim zarządzać.

„Źródła wzrostu miasta są zawsze wiecej niz jeden: zdrowe finanse i silna gospodarka, stamtąd płyną pieniądze do budżetu miasta. Silna gospodarka jak i równiez zdrowe finanse to obszaru, gdzie możemy pracować, to godne zarobki. Bydgoszcz ma obowiazek być miejscowoscia ludzi godnie zarabiających, wesołych, uśmiechających się i dumnych z owego, ze są bydgoszczanami” a mianowicie mówił Bruski.

Kandydat NA na prezydenta zaznaczył, że w Bydgoszczy „od wielu lat nie powstała żadna duża inwestycja, partnerstwo publiczno-prawne nie istnieje, wspólnicy nas omijają”. „Wiem, tak jak zmienić, żeby miasto swoją szansę po najbliższej przyszłości wykorzystało” – zapewnił.

Bruski podkreślił, że Bydgoszcz potrzebuje gospodarza, który nie tylko pozna słowo zarządzanie, ale który także zdola zarządzać. Zadeklarował szacunek jak i równiez otwartość wobec mieszkańców, wsłuchiwanie się przy głosy radnych i recenzje ekspertów, nieforsowanie szkodliwych rozwiązań dla metropolie, jednoczenie, zas nie dzielenie i obrażanie ludzi.

Podczas konwencji kierownik bydgoskiej Platformy, poseł Paweł Olszewski skupił się na krytyce obecnego prezydenta Konstantego Dombrowicza (niezależny), który ubiega się o wybór w trzecią kadencję.

Zarzucił Dombrowiczowi m. in. kłótliwość, prowincjonalność, małostkowość, to, że dzieki liście kandydatów na radnych swego komitetu ma „współpracownika o. Rydzyka z Torunia” Macieja Eckardta, a nawet to, że urodził się Ludowicach koło Torunia. Za „wycieczki” pod adresem Torunia zresztą przepraszał obecnego w sali toruńskiego senatora Michała Wojtczaka.

Konwencja odbyła się w lokalu „Manru” Opery Novej przy Bydgoszczy. Sikorski mówił, że ma sentyment do tejze sali, gdyż stąd rozpoczęła się swoim droga az do funkcji wiceprzewodniczącego PO. Zapewne miał dzieki myśli inaugurację swojej rywalizacji przed prawyborami na pretendenta PO na prezydenta na koniec lutego.

Bruski ma czterdziestu osiem lat. Od czasu trzech czasów jest wojewodą kujawsko-pomorskim. Przed powołaniem na to stanowisko poprzez rok był zastępcą prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza. Wcześniej pracował jako nawigator w statku morskim, był doradcą podatkowym i inspektorem inspekcji skarbowej.

Po związku z kampanią wyborczą Bruski przy poniedziałek udaje się w urlop jako wojewoda.

W wyborach w prezydenta Koscian, oprócz Bruskiego i Dombrowicza, wystartują także: Henryk Bocian (Ruch Przełomu Narodowego), Grażyna Ciemniak (SdPl), Jan Szopiński (SLD), Kosma Złotowski (PiS). (PAP)

rau/ hes/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy