Cinven, Permira oraz Mid Europa kupują Allegro za 3, 25 mld USD

Cinven, Permira oraz Mid Europa kupują Allegro za 3, 25 mld USD
27 lipca, 2020
Category: gielda

Cinven, Permira oraz Mid Stary kontynent ogłosiły, że zarządzane za posrednictwem nich fundusze doszły do porozumienia co do zakupu ekipy Allegro, będącej właścicielem największej w Polsce internetowej platformy transakcyjnej, od Naspers Limited zbytnio kwotę trzech, 253 mld USD. Transakcja podlega typowym zgodom antymonopolowym.

„Cinven, Permira a takze Mid Stary kontynent określiły Serwis allegro jako atrakcyjną inwestycję z następujących powodów:

– perspektywy silnego strukturalnego wzrostu naszego rynku e-zakupów, napędzanego poprzez konwersję wraz z offline sluzace do online (obecnie na wzglednie niskim poziomie);

– fascynujacy model biznesowy internetowej platformy transakcyjnej, która korzysta z silnego efektu internecie i nie zaakceptowac wymaga ogromnych nakładów kapitałowych;

– Serwis allegro jest wiodącą platformą e-zakupów na rynku. To kultowa marka o szlachetnej rozpoznawalności, z niezrównanym poziomem zaangażowania wśród użytkowników;

– wielki potencjał kreowania wartości biznesu metrów. in. za posrednictwem dalsze inwestycje w rejon mobilny i zwiększenie komfortowe warunki korzystania z platformy; oraz

– znakomita personel zarządzająca wraz z imponującymi wyczynami i dlugotrwalym doświadczeniem w e-commerce jak i równiez technologii” – podano przy komunikacie.

„Allegro to wspaniały biznes. Jest zdecydowanym liderem, świetnie przyrzadzanym do skorzystania z rozwoju branzy e-commerce dzięki doskonałej platformie technologicznej i znakomitej reputacji wśród użytkowników. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy posiadali możliwość współpracy z kadrą zarządzającą Allegro w celu dalszego rozwoju tego biznesu, weselimy się również na współpracę z Permira oraz Mid Europa” – powiedział partner w funduszu Cinven David Barker, cytowany w komunikacie.

„Fundusze Permira od wielu lat wspierały innowacyjne spólki w sektorze internetowym. Po Allegro ujrzeliśmy prawdziwy klejnot – interes posiadający wysoce zaangażowanych użytkowników oraz markę najbardziej rozpoznawalnej internetowej platformy transakcyjnej na terytorium polski. Firma posiada imponujące rozwiązania technologiczne, które pragniemy nadal rozwijać z kadrą zarządzającą. Głęboko wierzymy, że Allegro obecnie odnajduje się w idealnej lokalizacji, by osiągnąć pełnie korzyści z dalszego rozwoju sektorze internetowego oraz mobilnego” – skomentował maz Permira, Richard Sanders.

„W pełni zdajemy sobie sprawę z obszernych możliwości organicznego rozwoju przy sektorze gospodarki detalicznego i e-commerce na terytorium polski. Inwestycja po Allegro jest w pełni zgodna wraz z naszą strategią wspierania czołowych graczy na rynku, generujących imponujące wyniki pieniezne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni sluzace do możliwości ścisłej współpracy wraz z zespołem zarządzającym i naszymi partnerami wraz z Cinven jak i równiez Permira w celu wspieraniu dalszego wzrostu Grupy Allegro” – dodał malzonek w Mid Europa Paweł Padusiński, cytowany w komunikacie.

„Połączone doświadczenie Cinven, Permira jak i równiez Mid Europa dostarczą nam niezrównanej madrosci i ‚know-how’ w rosnącym sektorze zakupów online oraz technologii biznesowych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy zadowoleni, że otrzymamy od momentu nich pomoc finansowe oraz dostęp do wiedzy sektorowej w celu dalszego rozwoju, jakim sposobem również ich zaangażowanie inwestycyjne, co z pewnością przełoży się w znaczne ulepszenie jakości usług, jakie oferujemy naszym klientom” – ocenił prezes Serwis allegro Przemysław Budkowski.

Podczas tejze transakcji Cinven, Permira i Mid Europa doradzali: Goldman Sachs International (główny doradca finansowy), Macquarie (doradca finansowy), Clifford Chance (doradca prawny), McKinsey (doradca komercyjny) and EY (doradca finansowo-podatkowy), podczas gdy sprzedającemu doradzali: Morgan Stanley (doradca finansowy), Allen & Overy (doradca prawny) i Deloitte (doradca finansowo-podatkowy).

Założone w 1999 r. Allegro posiada ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy dokonują blisko czternascie milionów transakcji miesięcznie. Poza tym do Stajnie należy Ceneo, najbardziej atrakcyjna w Polsce porównywarka cen. Team ma siedzibę w Miescie poznan i angazuje 1 275 osób.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy