Eurodolar testuje listopadowy szczyt

27 lipca, 2020
Category: waluty

Trwające od początku tygodnia lekkie osłabienie euro w zaleznosci do dolara zostało zatrzymane we wtorek przez stopien 1, 4150. Impulsem az do powrotu notowań eurodolara do wzrostów stała się publikacja indeksu ISM dla amerykańskiego sektora usług.

Marcowy odczyt w stopniu 57, trzech pkt, okazał się gorszy od prognoz, co spowodowało osłabienie dolara. Gorsze informacje z NA JUKATAN w połączeniu ze zbliżającą się decyzją ECB ws. stóp procentowych stanowią doskonałe środowisko az do dalszych wzrostów kursu EUR/USD. Około godziny 8: pietnasty eurodolar wzrósł do stopnia 1, 4280, czyli szczytu z listopada 2010 roku. Póki, jakie mozliwosci opór ów ograniczył dalsze umocnienie ó, jednak przy dalszej części sesji bardzo prawdopodobne pozostaje pokonanie tegoz ograniczenia.

Z zaplanowanych dzieki dziś albumów tematycznych makroekonomicznych o godzinie 10: 30 zapoznamy dane na temat lutowej produkcji przemysłowej wraz z Wielkiej Brytanii. Wypatruje się wzrostu o 0, 4 proc. m/m a takze 4, trzy proc. r/r. Dane makro z Uk bardzo często przekładają się na bezpośrednią reakcję kursu GBP/USD. Na godzinę jedenascie: 00 przemyslany jest koncowy odczyt PKB strefy ó za IV kw. 2010 roku. Rynkowy konsensus zakłada wzrost 0, 3 proc. k/k i 2 proc. r/r.

Ze względu na to, że jest to już pozostaly odczyt ludzi danych nie powinien on istotnie wpłynąć na zbyt walutowy. Z kolei o godz 12: 00 poznamy wielkość zamówień w niemieckim przemyśle. Prognozy zakładają wzrost w lutym na temat 0, szesc proc. m/m. Z kolei ze Stanów Zjednoczonych nie zapoznamy już w niniejszym tygodniu wielu istotnych informacji makro. Dziś jedynie o 16: 30 będzie miała miejsce odczyt tygodniowej zmiany zapasów materialów. Z tego też względu oczy inwestorów powinny być zwrócone glównie na jutrzejszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych.

Wspólczesna sesja na rynku krajowym nie przyniesie istotnych publikacji makroekonomicznych. W tej sytuacji dzieki kurs złotego wciąż wpływać będzie wczorajsza decyzja RPP o podwyżce stóp procentowych. Sama rozstrzygniecie nie stanowiła zaskoczenia, z kolei wydźwięk komunikatu opublikowanego po ukonczeniu terapii oraz wypowiedzi prezesa NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO podczas narady prasowej wedlug posiedzeniu należy ocenić w charakterze _ jastrzębie _.

Prezes NBP wyraźnie stwierdził, iż _ nie można powiedzieć, że zbliżamy się az do końca cyklu podwyżek stóp procentowych _. A na temat _ czy do końca roku będzie jeszcze 1-a czy więcej podwyżek zadecyduje bieżąca ocena sytuacji za posrednictwem Radę _. Sygnały te zostały bez zadnych watpliwosci odczytane za posrednictwem rynek wzmacniając oczekiwania dzieki kontynuacje cyklu podwyżek, co powinno wzmacniać złotego w najbliższych dobach.

Czynnik ów również dzisiaj powinien stanowić sile pomoc dla złotego. Potwierdza to dzisiejsze otwarcie przez warsztaty EUR/PLN w stopniu 3, 9915, a USD/PLN 2, 7960. Również wiadomosc NBP o tym, iż bank centralny zarobił w 2010 r. szesc, 5 mld PLN wraz z czego 95 procent zgodnie z ustawą na temat NBP zasili budżet pozytywnie wpływa w złotego. Zysk wypracowany w ubiegłym roku kalendarzowego jest przeszlo trzykrotnie wyższy od założonego.

  • Najważniejsze informacje przy twojej skrzynce e-mail!
  • Wskaźniki makroekonomiczne w
  • Forex: sprawdź warsztaty walut przez internet

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy