Gowin: Wpadki prezydenta zaszkodzą PO? To klechdy

Gowin: Wpadki prezydenta zaszkodzą PO? To klechdy
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

: Podobno przy Pałacu Prezydenckim zapadła decyzja, że Bronisław Komorowski nie zaakceptowac będzie się angażować w kampanię zanim wyborami parlamentarnymi. *Jak mówi osoba wraz z otoczenia prezydenta _ Komorowski na poziomie emocjonalnym bardzo zeby chciał. Tym bardziej że dla Platformy nie będzie to łatwa kampania. Dzierzy jednak wrazenie, że urząd, który pełni, wyklucza tego typu zaangażowanie _. To rzetelna decyzja? *

Jarosław Gowin, poseł NA : Jeżeli te wiadomosci potwierdzą się, będzie to dobra decyzja. W Polsce prezydent ma trochę ustrojową pozycje _ monarchy konstytucyjnego _. Jest taką symboliczną głową Państwa jak i równiez utarło się że powinien zachowywać ostroznosc, nawet wzgledem ugrupowania wraz z którego się wywodzi.

A Platformie zależałoby dzieki poparciu prezydenta?

Dla nas byłoby to dużym wzmocnieniem, ale interes partii to jedno, a biznes państwa to drugie. Ważniejszy jest interes państwa. Platforma postara się, poradzić osobiscie bez pomocy prezydenta.

Natomiast może to wcale nie byłaby pomoc? Mówię tu na temat wpadkach prezydenta, ostatnia związana z Konstytucją 3 czerwca, gdy powiedział że była*_ drugą na kontynencie europejskim konstytucją nowoczesną _. Do tego wpadki z błędami ortograficznymi czy, jeszcze sposród kampanii prezydenckiej, kiedy powiedział o powodzianach _ w zeszłym roku kalendarzowego była powódź, w tym jest, _ _ więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem _. To są wypowiedzi z których Platforma musiałaby się tłumaczyć. Może prezydent byłby niewygodny dla PO? *

*[ ( http://static1./i/h/170/t127402.jpg ) ] (http://www./archiwum/mikrofon/artykul/kik;komorowski;nie;jest;zly;to;rok;byl;nieszczesliwy,10,0,817162.html) Kik: Komorowski nie jawi sie byc zły. To rok był nieszczęśliwy *Takie insynuacje należy włożyć między bajki. Bronisław Komorowski wydaje sie w końcu politykiem cieszącym się zdecydowanym zaufaniem jak i równiez poparciem Polaków. Więc jego, ewentualne, zaangażowanie się w kampanię wyborczą byłoby z pewnością wzmocnieniem dla Platformy.

Jednakze, jak powiedziałem na początku, jeżeli decyzja prezydenta będzie odmienna w PO przyjmiemy to wraz z zrozumieniem.

Mówi Pan o rzetelnych sondażach prezydenta, ale ów też są coraz słabsze. Przedświąteczny sondaż pokazał że Polacy za najlepszego prezydenta uważają Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisław Komorowski zajął dopiero 4 miejsce, zbyt najlepszego prezydenta uważa jego tylko 5 procent ankietowanych.

ów przedświąteczny sondaż jest calkowicie niemiarodajny. Bronisław Komorowski jest dopiero na początku swej prezydentury. Gdybym sam był respondentem, to uznałbym że w ogóle nie powinienem go ocenić w tym rankingu. Pytanie sugerowało, że idzie o byłych prezydentów. Komorowskiego można będzie oceniać wówczas po zakończeniu kadencji zas nie w tym momencie.

Po najnowszym sondażu zaufania, też wyniki wskazują, że c oraz skromniej Polaków ufa prezydentowi. Obecnie 63 proc. badanych poprzez CBOS. To o sześć punktów procentowych mniej niż w styczniu.

Zobaczymy czy ten spadek potwierdzą następne sondaże. To należy tłumaczyć jako chwilowe wahnięcie spowodowane rocznicą katastrofy smoleńskiej i bardzo ostrymi atakami ze witryny Prawa jak i równiez Sprawiedliwości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy