GPW: Dzień pod symbolem wyprzedaży dzialaniu

GPW: Dzień pod symbolem wyprzedaży dzialaniu
27 lipca, 2020
Category: gielda

Łukasz Pałka, godz. 17. 42

Największe spadki na warszawskim parkiecie zaliczyły dziś spółki surowcowe. Sporo tracą dziś również indeksy na Wall Street.

Dodaj diagramy do Twej strony internetowej

Gorsze dane z rynku pracy w USA, kolaudacja na rynku surowców i powrót obaw na temat kłopoty krajów strefy euro stały się dziś pretekstem do wyprzedaży akcji cos wiecej niz w Polsce, jednak również dzieki giełdach tych popularnych i przy USA. Pocieszające jest to, że i tak traciliśmy dzisiaj w mniejszym stopniu niż odmienne parkiety na starym kontynencie.

Spadek cen miedzi spowodował, że również notowania KGHM-u zanotowały dziś spory zmniejszenie o nieomal 4 %, do pulapu 170 złotych. 3 % stracił też Lotos, natomiast jedyna spółka spośród blue chipów, która zyskała ponad 1 procent, to BRE Bank.

Słowem, przewaga należała dzisiaj znacznie do inwestorów realizujących dochody. Nie przesądza to jednak jeszcze po początku głębszej korekty.

GPW: Gorsze dane w branzy pracy po USA

Łukasz Pałka, godz. czternascie. 40

W ubiegłym tygodniu po zasiłki na rzecz bezrobotnych przy USA zgłosiło się 397 tysięcy nowych bezrobotnych. To wynik troche gorszy od czasu prognoz, ale porównywalny z końcem lutego.

Kontrakty na nowojorskiej giełdzie notują niewielkie spadki, co może sugerować, że handel w Wall Street rozpocznie się pod kreską. WIG20 po ostatnich minutach odbija i inwestorzy znów walczą na temat obronę stopnia wczorajszego zamknięcia.

Indeksowi WIG20 wciąż najmocniej dziś ciążą spółki surowcowe – na ponad dwa procent tracą KGHM i Lotos. Wzrosty notują z kolei BRE i Polimex.

GPW: Spółki surowcowe głównymi sprawcami spadków

Arkadiusz Droździel, godz. 12. 55

W tej sytuacji WIG20 od początku sesji gubi na wartości. Jeszcze bardziej pogorszenie koniunktury odczuwają mWIG40 i sWIG80.

Nowoczesne spadki w giełdach są efektem o wiele słabszych od momentu oczekiwań danych empirycznych z chińskiej gospodarki, gdzie odnotowano największy deficyt po handlu zagranicznym od siedmiu lat. Także sytuacja w Libii szybciej niepokoi inwestorów. Na to wszystko nakłada się obniżka ratingu dla Francji.

Taniejąca miedź w następstwie danych sposród Chin wywoluje spadek koszta koncernu miedziowego o w duzym stopniu ponad dwa procent. Jednakowo zachowują się papiery Lotosu, a PKN-u Orlen są na przeszlo jednoprocentowym minusie.

GPW: Eksport przy Chinach oslabł, inwestorzy pozbywają się akcji

Arkadiusz Droździel, godz. 9: 45

*Zaskakująco słabe wyniki handlu zagranicznego w Krajach mocno zaniepokoiły inwestorów na rynkach dzialaniu w Azji, gdzie indeksy zakończyły dzień na wyraźnych minusach, zas także dzieki giełdach na starym kontynencie, gdzie od początku handlu przeważają sprzedający. *

Również w stolicy polski mamy do czynienia ze spadkami. WIG20 traci około pół procent. Odrobine gorzej wypadają mWIG40 i sWIG80.

Zbytnio spadkami dzieki globalnych rynkach akcji odpowiadają przede wszystkim kiepskie dane wraz z Chin. W lutym brak w gospodarki zagranicznym wyniósł 7, 3 mld dolarów, czyli najwięcej od siedmiu lat. Jakie mozliwosci więcej analitycy spodziewali się nadwyżki w stopniu 4, 9 mld dolarów. Przyczyną był wzrost eksportu o dwóch procent, natomiast nie jakim sposobem prognozowano na temat 26 %.

Choć mniej znaczace dane wraz z chińskiej gospodarki można wiązać z lutowymi obchodami nowego roku w Krajach, ale inwestorów niepokoi skala spadku. Gdyby w kolejnych miesiącach ta tendencja się utrzymała uderzyłoby to w gospodarkę światową, której Chińczycy w dobie kryzysu byli głównym silnikiem napędowym. Ponadto brak nadwyżki zapewne mocno ograniczyłby zakupy obligacji przez władze chińskie. Natomiast w ostatnim czasie to Państwo Środka najczęściej gryzie kupowało.

Rozczarowujące dane z Chin przyczyniają się do spadku wartosci na rynku miedzi co odruchowo skutkuje przeceną akcji KGHM. spółek surowcowych. Natomiast drożejąca ropa na skutek nasilenia aktów przemocy po Libii jak i równiez obaw, że dojdzie sluzace do zakłóceń w dostawach ropy z Bliskiego Wschodu, ciągnie cenę tegoz surowca po górę. To skutkuje spadkiem kursu dzialaniu Lotosu jak i równiez KGHM.

GPW: Surowce na glównym planie

Artur Nawrocki, godz. 7: 15

W trakcie nowoczesnej sesji na GPW największa uwaga inwestorów powinna się skupiać dzieki spółkach surowcowych.

Sluzace do roli antybohatera wyrasta KGHM. Miedziowy finansjer znajduje się bowiem ponizej presją zniżkujących ostatnio notowań miedzi, która wczoraj na południu potaniała o wiecej niz 3 %. Na innym biegunie mamy PKN Orlen oraz Lotos, których koszty prawdopodobnie pozytywnie zareagują dzieki doniesienia w branzy ropy naftowej. Wczoraj szczególnie zyskiwała ropa typu Brent, osiągając wartość 116 USD za baryłkę.

Większego sensu na początek dzisiejszej sesji nie będą miały notowania w Ameryce. Tamtejsze indeksy nieznacznie straciły na wartości, a samodzielnie charakter przemian był raczej kosmetyczny.

Dzis także żadna z większych spółek nie zaakceptowac publikuje papieru okresowego. Jednak inwestorzy mogą się przyjrzeć interesującym okreslonym makroekonomicznym wraz z USA i Wielkiej Brytanii. W wypadku Zjednoczonego Królestwa będą to dane na temat produkcji przemysłowej, oraz rozstrzygniecie odnośnie stóp procentowych. Analitycy spodziewają się wzrostu produkowaniu 4, 2 proc. w skali roku kalendarzowego i pozostawienia stóp na niezmienionym pulapie.

W Stanach Zjednoczonych opublikowane zostaną natomiast dane dotyczące handlu zagranicznego, zas także cotygodniowy raport co do wniosków na temat zasiłki dla bezrobotnych.

Notowania spółek dzieki GPW

Indeksy GPW po

Notowania GPW bez opóźnień wylacznie w serwisie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy