GPW: Udana sesja dla byków

GPW: Udana sesja dla byków
27 lipca, 2020
Category: gielda

Od początku notowań w GPW inicjatywę przejęły byki, które przez większą część dnia bardzo solidnie kontrolowały sytuację. Obok znacznych obrotach KGHM wzrósł o przeszlo 2, dwóch proc. co pozwoliło odetchnąć pozostałym w indeksie WIG20. Do miedziowej spółki dołączyły się 2 największe banki i faktycznie mieliśmy porzadne zamknięcie.
Udało się bykom obronić poziom 2200 punktów, choć końcówka sesji może troche rozczarowywać. Poprawka nastrojów dzieki rynkach w Europie i bardzo dobre jawnie sesji w giełdach w USA nie zaakceptowac przyczyniła się do podtrzymania trendu w naszym parkiecie.

Dolacz wykresy az do Twojej witryny internetowej

Dzisiejsze efekty BRE Banku, choć odrobine słabsze od momentu spodziewanychnie pogorszyły znacząco weryfikacji akcji dzieki parkiecie. Początek jeszcze był słaby, lecz szybko do głosu doszły byki jak i równiez walory zdrożały o przeszlo 1 proc. Dopiero pod koniec nastąpiło skracanie pozycji dzieki bankach za posrednictwem sporego inwestora. Jednak tak jak innym instytucjom finansowym BRE zdołał utrzymać się ponad kreską.

Calkowicie indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2205 punktów czyli ustanowieniem wzrost na temat 0, 73 proc. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1-wsza, 4 mld zł.

  • Notowania spółek na GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd na świecie
  • Notowania surowców na świecie
  • Notowania GPW bez opóźnień tylko na stronie Mystock. pl

Marek Knitter, godzina 12: 52

W dziedzinie akcji ciagle przewagę mają kupujący. Lub uda się utrzymać porzadne nastroje az do końca sesji?

Dzieki GPW dobre nastroje wciaz się utrzymują. Inwestorzy sumiennie czekają na otwarcie się notowań w Stanach Zjednoczonych. Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy okresla na pozytywny początek sesji.

Wśród największych spółek na GPW liderami są zwlaszcza banki i KGHM, których akcje zyskują przy znaczących obrotach. PKO BP rośnie o ponad 2 proc., a miedziowy koncern zdobywa 2, 7 proc. Z kolei Pekao wzrósł o niecały procent, a PGE o 0, szóstej proc.

Paweł Zawadzki, godz. 9: 40

Zdecydowanie spadkowa sesja na Wall Street nie odebrała udzialowcom z warszawskiego parkietu chęci do walki o koszty utrzymania WIG20 powyżej poziomu 2200 punktów. Inwestorów wsparło porzadne zakończenie sesji na większości parkietów przy Azji.

Choć nieznacznie zniżkował główny indeks giełdy w Tokio (-0, 19 proc. ) to w plusie zakończyły notowania parkiety w Chinach (+0, 47 proc. ) i Hong Kongu (+1, 22 proc. ). To wspomogło inwestorów na GPW. Indeks WIG20 notowania rozpoczął ponad jednej, 2 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia. Obecnie wciąż odnajduje się po tych obszarach.

Dziś glówny z blue chipów opublikował wyniki pieniezne za czwarty kwartał 2009 roku. Choć zysk netto BRE Agencji bankowej okazał się niższy niż oczekiwali analitycy, to wymowa tej wiadomości jest raczej neutralna niż negatywna. Wspólnicy najwyraźniej uznali, że wiadomość jest porzadna – akcje spółki drożeją o niemal 1, piec procent.

Tak jak podczas wczorajszej sesji spółkami, które ciągną WIG20 przy górę są KGHM (+2, 84 proc. ) i PKO BP (+2, 36 proc. ). Inwestorom kupującym akcje konglomeratu miedziowego nie przeszkadzają nawet spadające koszty metalu. Powodów do zadowolenia nie mają natomiast akcjonariusze Cyfrowego Polsatu (-1, 61 proc. ), Cersanitu (-1, 55 proc. ) jak i równiez GTC (-1, 53 proc. ).

GPW: Nie ma co liczyć w wzrosty

Arkadiusz Droździel, godz. szesc: 00

Brak wyczekiwanych wzrostów zbytnio oceanem nie zaakceptowac daje rodzimym inwestorom zbytnio dużych perspektywie, by spadki na GPW wyhamowały w czasie dzisiejszej sesji.

Zbyt kontynuacją przeceny na rodzimym parkiecie przemawia także argument, że wczoraj indeksowi największych spółek nie zaakceptowac udało się zakończyć sesji powyżej psychologicznych 2200 punktów. Również pozostałe najważniejsze indeksy zakończyły dzień na minusach.

Przed rozpoczęciem wczorajszego gospodarki większość inwestorów spodziewała się jednak, że po minionych znacznych spadkach, na rynku przeważać będą kupujący akcje. Jak i równiez ten harmonogram w czolowej fazie sesji był realizowany. Indeksy zyskiwały na wartości nawet nieomal 2 %. Kontynuacja rzetelnej passy zależała jednak od czasu nastrojów dzieki rynkach obcych, a owe dość szybko zaczęły się pogarszać.

Główny wpływ na załamanie się odbicia miały obawy o to, że inwestorzy zbytnio oceanem nie zaakceptowac podzielają entuzjazmu swoich europejskich kolegów i po rozpoczęciu handlu zony nie rzucą się az do kupowania akcji. Za jakims rozwojem wypadków świadczyły notowania kontraktów w indeksy amerykańskie, które wskazywały, że nie ma co liczyć dzieki wzrosty dzieki giełdach amerykańskich. I tak też się stało w rzeczywistości.

W obawie o rosnące zadłużenie gospodarek europejskich zbytnio oceanem przeważali sprzedający akcje. Co więcej spadki przybrały na sile w końcówce sesji, osiągając na zamknięciu najniższe dzienne poziomy.

Bardzo niepokojącym sygnałem jest wyraźne przebicie na temat prawie stu punktów poprzez Dow Jones poziomu dziesiec tys. punktów. To może być zapowiedź głębszej korekty na rynku amerykańskim, a w zwiazku z tym i na rodzimym sektorze akcji.

Możliwość tego jest tym większa, że dzis indeksy na GPW są nadal w duzym stopniu powyżej poziomów sprzed ubiegłorocznych wakacji, wówczas gdy duża część inwestorów nabywała akcje wedlug znacznych spadkach z początku roku. To może powodować, że przy obecnej sprawy będą się oni pozbywać akcji zbyt wszelką cenę, chcąc zachować przynajmniej część – i tak pokaźnych zysków – sposród tej inwestycji.

Rośnie więc prawdopodobieństwo, że indeks największych spółek pozostanie sprowadzony w okolice 2000 punktów, dokad znajdował się szczyt ubiegłorocznej wiosennej hossy.

Niewielką szansą – jeżeli nie w zahamowanie, to przynajmniej na ograniczenie – spadków w GPW są wyniki pieniezne spółek za czwarty kwartał, których publikacja właśnie się zaczyna. Jako pierwszy spośród 20 największych spółek w GPW swoimi dokonaniami pochwali się BRE Bank. Według analityków bank mógł zarobić w tym sezonie nawet 69 mln złotych, a więc prawie dwukrotnie więcej niż przed rokiem.

Notowania spółek na GPW

Indeksy GPW w

Indeksy giełd na świecie

Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl