Jak dzień przy szkołach przystaje do niemalze 300 wypadków. Najlepsze ubezpieczenie NNW dla najmlodzszych

27 lipca, 2020
Category: ubezpieczenia

Partnerem artykułu jest LINK4

Bez względu na to, z kim dyrektor podpisze umowę grupowego ubezpieczenia – rodzice uczniów nie mają żadnego obowiązku wykupywania tego ubezpieczenia. Zadna osoba nie może ich dodatkowo zmuszać jak i równiez żadne ogłoszenia o „obowiązkowych składkach” w początku roku szkolnego nie są na rzecz nich wiążące. Ale – może jednakze warto?

Bez polisy ani rusz

Wypadki mogą się wydarzyć każdemu i wszędzie, ale szkoły i przedszkola to obszaru podwyższonego niebezpieczenstwa. Grupy przedszkolne mogą liczyć nawet 25 dzieci. Wyobraźmy sobie taką grupę rozbieganą na placu zabaw albo nawet podczas przedszkolnego spaceru. Mimo że nauczyciel oldschoolowa się jak może – nie zawsze zainterweniuje w porę.

Jednakowo jest po szkołach. Jakosci liczące trzydziestu uczniów to nie jest wyjątek. W naprawde dużej grupie o incydent nietrudno, o czym świadczą informacje MEN. Przy roku szkolnym 2017/2018 doszło w przedszkolach i szkołach do 54 tysięcy wypadków. Przy 183 dniach nauki to niemalze 300 wypadków dziennie.

Do niemal połowy wypadków doszło dzieki zajęciach WF-u, a po dalszej kolejności na placu zabaw czy szkolnym boisku.

I to po takich momentach działa ubezpieczenie NNW. Opiekunowie otrzymują świadczenie w zależności od wielkosci trwałego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Po drugie – ubezpieczyciel, w zależności od rodzaju polisy, oferuje różne świadczenia dodatkowe, jakim sposobem transport leków czy korepetycje dla ucznia, który nie zaakceptowac może chodzić do szkoły. To, na co można liczyć, wydaje sie zawarte po umowie jak i równiez ogólnych postanowieniach ubezpieczenia.

NNW w szkole. Co masz w zestawie za czterdziesci złotych

Ubezpieczenia grupowe z założenia mają być korzystne finansowo dla ubezpieczonych – „hurtowość” oferty powoduje, że ubezpieczyciel ponosi skromniej kosztów, zas zbliżona wiekowo grupa ubezpieczonych daje możliwość lepszego określenia ryzyka. Skutkiem tego jeszcze kilkanascie lat temu NNW po szkole było znacznie tańsze niż poszczególne rynkowe propozycji.

Dziś – między pozostalymi przez to, że nie ma obowiązku wykupywania oferty w uczelni – towarzystwa rywalizują o klientów na wolnym sektorze i oferują bardzo pomyslne warunki ubezpieczeń indywidualnych dla dzieci.

NNW indywidualne. Jakie mozliwosci masz przy polisie za 42 złote?

Jednym z wyborów, jakiego mogą dokonać rodzice, jest kupno ubezpieczenia NNW dla dziecka osobno. Ofert wydaje sie sporo, a koszty to zwykle kilkadziesiąt złotych zbytnio rok tuz przy sumie polisy od 10 tys sluzace do 50 tysięcy albo chociazby więcej. A co z mozliwosciami dodatkowymi?

Przykładem ciekawie skonstruowanej oferty wydaje sie ubezpieczenie NNW Dzieckaw ramach pakietu LINK4 Mama. Suma ubezpieczenia to nawet 100 tysięcy złotych przy najwyższej składce (220 złotych). Najmniej zapłacimy 42 złote, natomiast wtedy calosc ubezpieczenia wyniesie 15 tysięcy złotych na rok.

W ramach polisy dostajemy wszystko to, co oferują standardowe polisy NNW, a więc głównie odszkodowanie zbytnio skutki nieszczęśliwych wypadków np. wybity ząb, złamana noga itp.

>>Sprawdź ubezpieczenie LINK4 Mama!

LINK4 Mamusia proponuje taką ochronę zarówno w kraju, oraz zagranicą – na całym świecie. W ramach tej jakiejs składki zbyt NNW Pociechy ubezpieczyciel umozliwia też rózne świadczenia, np. 100 złotych za każdy dzień spędzony w szpitalu po nieszczęśliwym wypadku odszkodowanie w przypadku wstrząsu mózgu, sepsy czy pneumokoków (tysiąc złotych za zdarzenie), a także pokrycie koszów leków sluzace do 2 tysięcy złotych w przypadku boreliozy wedlug ukąszeniu dziecka przez kleszcza.

Co więcej, LINK4 Mama można rozbudować o plik Szybka pomoc dla maluszka. Dzięki nam uczeń może korzystać wraz z korepetycji, jeśli z powodu przypadku lub nagłej choroby nie zaakceptowac będzie jego w szkole dłużej niż 7 dzionki. Ubezpieczyciel też dostarczy az do domu medykamenty wypisane w receptę za posrednictwem lekarza jak i równiez pokryje pierwotnego koszt az do kwoty 220 złotych.

Pokryje też częściowo wydatek sprzętu rehabilitacyjnego (do tysiąca złotych), jeżeli dziecko w wyniku wypadku lub nagłego zachorowania trafi az do szpitala – zorganizuje łóżko w szpitalu dla tate i zapłaci za nie (limit kosztów to w tej sytuacji 1000 złotych). A to tylko za dodatkowe trzydziestu złotych rocznie.

Za kolejne 148 złotych rocznie można też dokupić inny plik do ubezpieczenia LINK4 Mamusia. Nazywa się Assistance Tezyzna fizyczna i umożliwia nielimitowane narady telefoniczne z lekarzem POZ i obicie 50 procent ceny spotkania u lekarza podstawowej opieki a takze specjalisty. Dodatkowo Assistance Tezyzna fizyczna daje możliwość 2 darmowych spotkań wraz z rehabilitantem jak i równiez jednej spotkania u medyka. Można z niego korzystać cos wiecej niz po wypadku, ale także w przypadku nagłego zachorowania.

Badz 148 złotych to dużo? To 1-a weekendowa wizyta u pediatry. A jak wiadomo, dzieci najczęściej lubią chorować w nocy jak i równiez podczas weekendów. Wizyta lekarska czasem nie jest wtedy konieczna, a klopot może rozwiązać fachowa porada pediatry przez telefon.

Partnerem artykułu jest LINK4

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy