Karty kredytowe dobiją bazy w USA?

Karty kredytowe dobiją bazy w USA?
27 lipca, 2020
Category: banki

Mnóstwo Amerykanów nie jest w stanie spłacać swoich rachunków z kart kredytowych, branży finansowej po USA grożą nowe miliardowe straty.

Karty kredytowe w USA to wyrób tak zwykly jak poranna kawa z papierowego kubka. Przynajmniej jedną kartę można znaleźć po portfelu każdego Amerykanina, przeważnie jednak wydaje sie byc ich tam nawet kilka.

Obywatele USA plastikowymi pieniędzmi płacą zbyt praktycznie kazde swoje koszty, które sumują się az do 10 bilionów dolarów na rok.

Jednak z przyczyny kryzysu finansowego i słabnącej koniunktury wielu Amerykanów nie wydaje sie byc w stanie spłacać swoich rachunków z kart kredytowych. Taka sytuacja, może prowadzić sluzace do nowych utrat banków jak i równiez firm oferujących karty. Obserwatorzy rynku obawiają się, że możemy być świadkami nastepnego efektu domina.

Odkąd bazy nie przyznają już naprawde chętnie kredytów, karta kredytowa stała się dla duzej liczby Amerykanów wylacznym źródłem pieniędzy.

Następstwa owego stanu odczuł na początku tygodnia wydawca kart finansowych American Express.

Udział niespłaconych rachunków z kart finansowych wyniósł w czasie od czerwca do września 5, 9 procent. To prawie dwukrotnie tyle niż jeszcze zanim rokiem. Okrągłe 4 procent rachunków pozostaje niespłaconych od ponad trzydziestu dni a mianowicie przed rokiem było to tylko 2, 4 procent.

Tymczasem gigant branży kart kredytowych znakomity jest z tego, wraz z swoje karty wydaje wyłącznie wypłacalnym klientom. _ – To, że problemy czuje także American Express demonstruje, pod jaką dużą presją znajdują się konsumenci _, mówi Emily Davidson, ekspert ds. kart kredytowy serwisie konsumenckiego credit. com.

Także szef Pula of America ostrzegał podczas przedstawiania wyników kwartalnych w początku października, że wzgledem grożącej recesji nie chodzi już wylacznie o złe kredyty hipoteczne, ale także o problemy z płatnościami na wszystkich frontach.

| CZYTAJ WIĘCEJ O KRYZYSIE FINANSOWYM |
| — |

*FINANSOWY KRYZYS PRZEPELNIA ŚWIAT: *

 • Francuski bank stracił 600 mln ó
 • Bush prosi i cierpliwość
 • Berlin anonsuje ostre zasady dla rynków finansowych
 • AMERYCE: Znów potrzebna pomoc
 • „Wall Street w zadnym wypadku nie będzie już takowa sama”
 • UE nie ma strategii na recesja
 • JAK Z POLSKĄ GOSPODARKĄ?
 • Politycy: Nie zaakceptowac grozi mnie kryzys
 • Bezpieczne depozyty sluzace do 175 tys. złotych
 • Rostowski w CNN: Polska to ekonomiczna oaza
 • Szef NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO: Wiele przemawia za obniżką stóp
 • Obniżka stóp dzieki świecie będzie miała wpływ na RPP
 • Zajdel-Kurowska: Nie grozi naszej firmie spowolnienie
 • Prezydent: Kryzys ma niepokojące wymiary

Specjalisci zakładają, że sytuacja nadal się zaostrzy. – _ Jeśli chodzi o zmartwienia ze spłatami kart finansowych, to spotykamy się wówczas na początku _ – mówi Scott Hoyt, ekonomista economy. com. Hoyt zakłada, że bezrobocie będzie wzrastało przez cały nadchodzący dwanascie miesiecy, co dojdzie do wzrostu niespłaconych rachunków z kart kredytowych. Niektórzy eksperci są zdania, że bańka kart kredytowych może kosztować kilkanascie miliardów dolarów.

Także Visa i Mastercard, które w przeciwieństwie sluzace do American Express nie wydają kart jedynie maja udziały z transakcji, będą zmuszone do zamortyzowania problemów ze spłatami kart w swoich bilansach. Gwoli Visa i Mastercard problematyczne nie są spłaty rachunków z kart, ale malejąca chęć Amerykanów do wydawania pieniędzy.

Dochody z handlu szczególowego spadły we wrześniu jeszcze poważniej niż w lipcu i pod koniec lata. Ponieważ recesja finansowy dotknął wszystkich powlok społecznych, ekonomiści i detaliści liczą się już ze słabym biznesem bożonarodzeniowym, jak może w jeszcze wiekszym stopniu osłabić koniunkturę krajową. Naklady konsumentów to 70 procent dochodów amerykańskiej gospodarki.

Bazy i firmy kart finansowych już zareagowali ograniczając limity kredytowe gwoli niektórych wlasnych klientów. Według ekspertów wraz z branży, niespłacone karty kredtyu osłabią dodatkowo dotknięte kryzysem instytucje finansowe. Nie zaakceptowac będzie to jednak skala kryzysu mieszkaniowego. _ – Niespłacone kwoty są w przypadku kart finansowych wyraźnie mniejsze _- mówi Hoyt. Mimo wszystko to rzetelna wiadomość.

Zła wiadomość: długi z kart kredytowych, które mogą wynieść nawet kilka tysięcy dolarów na każdą kartę, zostały przez instytucje finansowe zabezpieczone wedlug części tak jak złe kredyty hipoteczne i sprzedane w dalszym ciagu – jak część globalnych spekulacji. Także to może doprowadzić jeszcze do swiezych miliardowych utrat.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy