Katastrofa Boeinga po Etiopii. Wydaje sie decyzja LOT-u

Katastrofa Boeinga po Etiopii. Wydaje sie decyzja LOT-u
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

a mianowicie Jesteśmy po stałym kontakcie z regulatorami lotniczymi odpowiedzialnymi za sprawy bezpieczeństwa. W naszym kraju jest to ULC, a na poziomie europejskim EASA. Żadna z tych instytucji narazie nie zaakceptowac wydała zaleceń ws. tych samolotów – mówi Kubicki, komentując decyzję Chińczyków, których nadzór aeronautyczny nakazał uziemienie 737 MAX.

LOT pozostaje w tej sprawie przy stałym kontakcie z producentem tych maszyn i innymi liniami lotniczymi, z którymi wymienia się doświadczeniami. a mianowicie Narazie zarówno Boeing jak i równiez inni przewoźnicy, poza Chinami i Etiopią, nie podjęli decyzji na temat uziemieniu tychze maszyn, oraz nie wydali żadnych szczególnych zaleceń a mianowicie mówi Kubicki.

Katastrofa samolotu po Etiopii

Do kleski samolotu po Etiopii doszło w niedzielę. Boeing 737 MAX wraz z lotniska w Addis Ababa wystartował w niedzielę 10 marca na temat godzinie 12: 38 czasu lokalnego. Tylko 6 minut później wieża straciła sposród nim rozmowa telefoniczna. Na pokładzie samolotu lecącego do Nairobi znajdowało się 157 osób z 33 państw. Przyczyna katastrofy póki co nie jest znakomita.

W poniedziałek około szescdziesieciu samolotów Boeing 737 MAX należących do chińskich linii lotniczych zostało uziemionych. Regulamin tymczasowego wycofania z użytku tych maszyn wydała przy niedzielę Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin. Zakaz ten dzierzy obowiązywać az do odwołania. Eksperymentalnie z użytku wycofano również maszyny Boeing 737 MAX zasilające flotę w Etiopii.

Sprawdź: Katastrofa samolotu w USA. Pewnie nikt nie zaakceptowac przeżył

– Nasz monitoring ma koloryt stały jak i równiez bieżący, totez zastrzegamy osobiscie prawo az do zmiany woli, gdyby pojawiły się się jakiekolwiek nowe informacje zmieniające ocenę kwestii. Na tenze moment aczkolwiek nie ma potwierdzonych informacji ani oficjalnych hipotez, które wskazywałyby, że katastrofa w Etiopii wynika sposród wady owego samolotu a mianowicie mówi rzecznik LOT.

Kubicki przekonuje, że LOT nie bagatelizuje tegoz tragicznego wydarzenia. Po prostu zbiera informacje sposród każdego źródła i halasuje analizuje pod kątem przyrzeczenia jak najwyższych standardów bezpieczeństwa.

– ów samoloty dysponujemy od grudnia 2017 r. Ich niezawodność techniczną oceniamy bardzo wysoko. Mamy piec takich urzadzen, docelowo dzierzy być katalogów 14 a mianowicie podsumowuje Adrian Kubicki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij naszej firmie przez dziejesie. wp. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy