Kolejni inwestorzy w Łódzkiej Szczególowej Strefie Gospodarczej

Author:
27 lipca, 2020
Category: inne

Dziewięć przedsiebiorstw otrzyma przy poniedziałek zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zainwestować mają ów kredyty w sumie ok. 360 mln zł oraz stworzyć niemal 770 stanowisk zatrudnienia.

80 mln zł ma kosztować wybudowanie zakładu produkcji wyrobów cukierniczych za posrednictwem spółkę Colian Centrum Magazynowe. Inwestycja powstanie na terenie podstrefy ŁSSE po Opatówku w województwie podkarpackim. Zatrudnienie posiada tam znaleźć co najmniej 250 osób.

70 mln zł zainwestuje spólka Flexpol, zajmująca się produkcją folii polipropylenowych. Za ów pieniądze potrzebuje ona rozbudować swój zakład w Płocku. Jest to pierwszy inwestor po utworzonej po 2010 r. podstrefie ŁSSE w Płocku. Powstać ma tam wiecej niz 30 nowych miejsc pracy. Dzięki inwestycji wynajecie w spółce wzrośnie az do 180 osób.

Kolejną firmą jest Coko-Werk, która zapewnia elementy z tworzyw chemicznych producentom sprzętu AGD. Spółka, kosztem przynajmniej 33 mln zł, zbuduje w łódzkiej strefie swój drugi zakład. Zatrudnienie wyszuka w nim w porzadku. 30 osób. W Coko-Werk w Łodzi pracuje dzis 200 osób.

Ponad 22:00 mln zł ma kosztować Suwary Tech (spółka˙- córka notowanej dzieki warszawskiej giełdzie spółki Suwary) wybudowanie w nowej podstrefie ŁSSE w Ksawerowie zakładu, w którym będą powstawać opakowania wraz z tworzyw sztucznych. Pracę dzierzy tam znaleźć ponad 30 osób.

Wytwórca jednorazowych opakowań dla gastronomii WinCup w granicy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego zbuduje za dwadziescia mln zł nowy zakład, w którym˙zatrudnienie znajdzie co najmniej 155 osób. WinCup jest jednym z największych w Europie producentów jednorazowych naczyń.

Co najmniej 150 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie meblarskim spółki TDW po Woli Krzysztoporskiej (powiat piotrkowski). Firma zainwestuje w oryginalny projekt co najmniej 15 mln zł. Spółka TDW to pierwsza spólka w podstrefie ŁSSE w Woli Krzysztoporskiej.

8 mln zł ma kosztować spółkę SWM-Poland rozszerzenie zakładu po podstrefie Stryków. Firma wydaje sie producentem papieru do papierosów z nadrukowanymi paskami zmniejszającymi ryzyko pożaru. Ze względu na rosnący popyt na swoje towary inwestor zdecydował się kupno nowych maszyn i zdobycie drugiego zezwolenia w ŁSSE. Zobowiązał się do wytworzenia dodatkowych 10 etatów i utrzymania istniejących 90 stanowisk pracy.

Producent opakowań tekturowych Poprawa˙zamierza wybudować za 6 mln zł w podstrefie Ostrzeszów zakład produkcyjny. Pracę w nim wyszuka co najmniej 50 osób. ˙

Ostatnią sposród firm wydaje sie byc Procter & Gamble, który wybuduje w podstrefie w Warszawie wart kilkadziesiąt milionów dolarów zakład wytwórczosci chusteczek az do pielęgnacji niemowląt. Dzięki lokaty powstanie przynajmniej 60 oryginalnych miejsc pracy. To czwarta lokata koncernu Procter & Gamble w ŁSSE.

Łódzka Specjalna Strefa Produkcyjna powstała w 1997 roku. Obejmuje rejon prawie 1200 ha; składa się z 43 podstref. Aktywnie postepuje w tej dziewczyny ponad 130 inwestorów. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ponad 8 mld zł, z kolei liczba deklarowanych miejsc pracy sięga ponad 25 tys. (PAP)

jaw/ drag/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy