Kontynaucja aprecjacji złotego

27 lipca, 2020
Category: waluty

O godzinie 08. 40 zgodnie z notowaniami w branzy międzybankowym zbyt jedno ó trzeba było zapłacić 4, 1615, zas za dolara 2, 7774 złotego.

_ Pozycja techniczna na rynku złotego: _ godziny sesji nocnej to powrót do mocniejszego złotego. Spadkom cen na parze USD/PLN cały czas poteguje tracący dolar na świecie – wzrosty na parze EUR/USD. W wypadku pary USD/PLN doszło az do przetestowania minimów 2, 7800 – 2, 7700, to znaczy dołków wraz z 17. 09. 2009. Biorąc pod uwagę pozostałe pary z udziałem złotego przyjąć można, że bariera ponizsza stać się może wyznacznikiem dołka w ciągu najbliższych sesji.

Trwałe zatrzymanie spadków zasygnalizowałoby coś na kształt podwójnego dna. Dynamika aprecjacji z niedawnych godzin nie zaakceptowac pozwala jeszcze jednoznacznie wykluczyć naruszenia owego miejsca specyficznego. Trwałe i do tego stanowcze spadki poniżej, bez wyraźnego wsparcia wraz z strony eurodolara (wzrostów powyżej 1, 5050) wydają się bardzo zawile do realizacji. Mocniejszy złoty widoczny jest też dzieki EUR/PLN. Tu ważnym pchnieciem było złamanie figury cztery, 1700 – wyraźnie zdefiniowanego wsparcia technicznego. Silnie wyprzedany rynek pokazuje, że rezultat niższych wartosci może być szybko zneutralizowany. Obecnie nadrzedne wsparcie to 4, 1420 – cztery, 1330.

RYNEK MIĘDZYNARODOWY

Wspólnicy wieszczący i czekający sposród dużym utęsknieniem na korektę mogą czuć się zawiedzeni i nieco podirytowani. Oznak słabości frakcji byczej jak na razie nie zaakceptowac widać. Jak więcej wzrosty mają szeroki zasięg, albowiem obejmują cos wiecej niz rynek akcji, ale zobaczymy także rosnące ceny surowców, czy też umacniające się waluty emerging markets. Sprawa ta utwierdza w przekonaniu, że apatyt inwestorów na aktywa na temat podwyższonym ryzyku inwestycyjnym rośnie w siłę, w efekcie czegoz zarówno główne amerykańskie jak i azjatyckie indeksy dorzucają wczoraj kolejne 1 proc. wzrostów na korzyść kupujących.

Wzgledem takiego rozwoju wydarzeń w branzy walutowym inwestorzy pozbywają się amerykańskiej waluty, która to do euro odnotowuje swoje tegoroczne minima. Para ta wczoraj zbliżyła się sluzace do psychologicznego poziomu oporu 1, 5000 jak i równiez całkiem przypuszczalne, że w zdobycie tejze bariery nie zaakceptowac przyjdzie nam długo czekać.

O godz 08. 31 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro powinno sie było zapłacić 1, 4972 dolara.

_ Sytuacja fachowa eurodolara _ : cały czas potwierdza siłę strony www rynku zainteresowanej wyższymi cenami i słabszym dolarem względem euro. Pory sesji nocnej potwierdzając ten sentyment przyniosły nowy lokalny szczyt, tym razem nieznacznie poniżej psychologicznej przeszkody 1, 5000. Trend wydaje sie byc zatem bardzo silny. W takich okolicznościach odreagowania w większości wypadków traktować należy jako szanse do odnawiania długich pozycji.

Poranne modyfikacje z kosmetycznym odreagowaniem az do 1, 4965 potwierdzając powyższy schemat sugerują możliwość dość szybkiego testu figury 1-wsza, 5000. Najbliższe wsparcie wyrysować można obecnie w pobliżu figury jednej, 4900. Ważniejszy opór jak i równiez możliwy kryterium dzisiejszej górki znajduje się w lokalizacji 1, 5020 – 1-wsza, 5040.


We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy