Libia szkodzi rynkom

27 lipca, 2020
Category: waluty

Inwestorzy poniewaz bardziej skupiali się dzieki próbie utrzymania kursu eurodolara w okolicy 1, 37 niż dzieki konflikcie po Afryce Północnej. Jednak wczorajsze silne zaognienie konfliktu w kraju rządzonym za posrednictwem Muammara al-Kaddafiego spowodowało, że świat w końcu zwrócił uwagę w poważną sytuację w tym państwie i możliwość wybuchu wojny domowej. Reakcja jednak nastąpiła z pewnym opóźnieniem, gdyż zza oceanem z powodu święta nie funkcjonowały banki.

Przed chwila dziś w otwarciu sesji azjatyckiej ujawnił się znaczący wzrost awersji do niebezpieczenstwa nie tylko na rynku walutowy, jednak także w giełdach. Rano kurs EUR/USD obniżył się do poziomu 1, 3540 przebijając w drodze istotne pomoc na jednej, 3630 jak i równiez 1, 36. Na wielkość przeceny wpłynęła także agencja Fitch, która obniżyła rating Libii sposród BBB+ az do BBB wraz z perspektywą negatywną oraz filia Moody’s, która zmieniła perspektywę Japonii ze stabilnej na negatywną. Taki przebieg wydarzeń może bardzo silnie rzutować na nowoczesne wartości głównej pary szczególnie, że po kalendarium posiadamy tylko jedną istotną publikację o godzinie 16: 00. Jej odczyt może jednakze zginąć, wówczas gdy na rynek powrócą gracze z NA JUKATAN i będą mieli możliwość zdyskontowania wczorajszych informacji rynkowych.

Złoty także traci

Również polska waluta straciła w konflikcie przy Libii. Szkolenie USD/PLN wzrósł do poziomu 2, 9240, a EUR/PLN do 3, 9640. Inwestorzy silnie zareagowali na ostrzał i bombardowanie protestujących Libijczyków oraz informacje o apelu części dowódców wojskowych az do przyłączenia się wojska sluzace do rewolucji. Chwiejaca sie sytuacja jak i równiez drożejące surowce wpłynęło w znaczące zwiększenie awersji do ryzyka w jaki sposób ucierpiał także złoty, który stracił całe umocnienie wywołane zeszłotygodniowym odczytem o wzroście inflacji. W osłabienie złotówki miała także wpływ poranna wypowiedź członka NBP Adama Glapińskiego, który stwierdził, że na razie nie widzi podstaw do dalszej podwyżki stóp procentowych.

Dziś wylacznie jedna publikacja

Obecny dzień przywiedzie nam jedynie jedną publikację makroekonomiczną. Będzie ona dotyczyła gospodarki Stanów Zjednoczonych. Opublikowana zostanie o godzinie szesnascie: 00 jak i równiez będzie to indeks zaufania konsumentów wg Conference Board. Spodziewana wysokość odczytu to 65 pkt i ma być kobieta wyższa o 4, 4 pkt od momentu poprzedniej wartości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy