Jak dobrać jedzenie do alkoholu? Jaki ser do jakiego wina?

Ser i winko to para doskonała. Jak je łączy? Zarówno sery, jak i wina dojrzewają, zyskując na smaku i jakości, an odpowiednio ze sobą połączone smaki egzystują wyjątkową ucztę kulinarną. Żeby stworzyć idealną deskę serów, najlepiej wybrać kilka typów i dobrać jedną bądź dwie butelki wina. Tutaj najlepiej kierować się zasadą a mianowicie im bardziej wyraźny wydaje się być smak sera - naszym bardziej wyraziste powinno stanowić wino.

Sery gwoli ułatwienia można ułożyć podług smaku, zaczynając od delikatnych i na twardych skończywszy. Warto pamiętać również na temat odpowiedniej temperaturze zarówno serów, jak i wina. Jeśli przechowujemy sery w lodówce, należy je wyjąć z niej odpowiednio przedtem - ok. godzinę poprzednio podaniem. Krojenie zostawmy dzięki ostatnią chwilę, aby sery zachował idealną świeżość i konsystencję. Wino natomiast powinno się schłodzić przed podaniem. Czerwone wina powinny mieć temperaturę pokojową (ok. 18 stopni) a białe, w relacji od rodzaju.

Oto jakie wina i sery tworzą idealne kompozycje

Foto: Mariusz Olszewski / BusinessInsider. com Tagi: Infografika Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

GUS: w 2016 roku firmy były bardziej rentowne