ME-2012: Dyplomaci zwiedzili skonstruowany Stadion Narodowy

27 lipca, 2020
Category: rózne

# dochodzi wypowiedź rzeczniczki NCS oraz szczegóły o Stadionie Narodowym #

czternascie. 02. Warszawa (PAP) a mianowicie Dyplomaci akredytowani w Polsce zwiedzili w poniedziałek Stadion Narodowy, budowany na warszawskim rynku na piłkarskie mistrzostwa Swiata w 2012 roku.

„Zazdroszczę Polakom, że będą mieli tak wspaniały obiekt. Nasza firma takiego nie posiadamy. Pocieszam się, że na naszym portalu wybudowano 2-ie hale, po Bratysławie i Koszycach, dokad na przełomie kwietnia i maja rozegrane zostaną hokejowe mistrzostwa świata” – powiedział PAP charge d’affaires Ambasady Słowacji w stolicy polski Peter Kormuth.

Ponad kilkuset dyplomatów akredytowanych w Warszawie oprowadzał po Stadionie Narodowym główny inspektor nadzoru budowy inż. Zbigniew Pląskowski.

„Dyplomaci nie są pierwszą tak liczną grupą, która gościła dzieki budowie. W ubiegłym roku kalendarzowego obiekt oglądali m. in. architekci z różnych uczelni krajowych jak i równiez zagranicznych, uczniowie, członkowie stowarzyszeń branżowych, co wiecej księża, kierowcy autobusów jak i równiez taksówkarze” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Narodowego Centrum Sportu Daria Kulińska.

Wcześniej dyplomaci zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Stację Filtrów, Muzeum Chopina i Centrum Nauczania Kopernik. Wycieczkę zorganizowano w ramach promocji Stolicy polski w staraniach o tytuł Europejskiej Metropolii Kultury w 2016 r..

Stadion Narodowy będzie jedną z aren piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.. Oficjalnie pozostanie oddany az do użytku 22 lipca. szesc sierpnia odbędą się w nim prace w motocrossie, a dzieki futbolową inaugurację – miesiąc później – planowany wydaje sie byc towarzyski spotkanie reprezentacji Lokalny z Niemcami.

Obiekt został zaprojektowany poprzez Konsorcjum JSK Architekci sp. z o. o., gmp International GmbH oraz Schlaich Bergermann und Partner. Jego budowa rozpoczęła się po październiku 2008 roku. Naklad pieniezny budowy jest szacowany dzieki 1, 915 mld złotych.

Na trybunach będzie mogło zasiąść 55 tys. osób. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 203 920 metrów kwadratowych, a łączna powierzchnia dachu (wraz wraz z częścią rozsuwaną) – 4 hektary.

Zaplanowano 1765 miejsc parkingowych, 965 toalet, natomiast pomieszczenia biurowe zajmą powierzchnię ośmiu tysięcy metrów kw. Na stadionie znajdą się cztery naprawy, w tym ekskluzywna o przestrzeni 1300 metrów kw. w wysokości czterdziesci metrów morzem poziomem gruntu, z widokiem na Wisłę i Stare Miasto. Niemalze dwa razy większy będzie planowany fitness club. W 19 klatkach schodowych znajdzie się łącznie 10 km różnego rodzaju schodów. (PAP)

jej/ af/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy