Gadżety z Netfliksa

Netflix planuje wejście na lukratywny rynek zabawek i licencjonowanych gadżetów. Przedsiębiorstwo szuka specjalisty, który pokierowałby działem "książek, komiksów, książek, gadżetów kolekcjonerskich i ubioru"

Ogłoszenia o pracę odnaleźć można na stronie Netfliksa, a o sprawie informował Lucas Shaw z Bloomberga. Netflix przeprowadził już w pierwszej kolejności testy – firma sprzedawała gadżety związane ze "Stranger Things" w sklepach internecie Hot Topic.

Disney można traktować jako deseń komercjalizowania seriali i filmów. Gadżety związane z korporacjami należącymi do firmy przynoszą ogromne zyski. Wydaje się jednak, że Netfliksowi rozchodzi głównie o zwiększenie zainteresowania samymi serialami i filmami.

Foto: Hot Topic Kubki z motywem ze "Stranger Things" sprzedawane przy sieci sklepów Hot Topic

– Chcemy zająć się produktami konsumenckimi i pomocniczymi formami promocji, ponieważ wierzymy, że zwiększy to w dużym stopniu świadomość o naszych tytułach i wprowadzi nowe postaci interakcji z naszymi najpopularniejszymi treściami – informuje spółka w ogłoszeniu o pracę.

Chcemy, aby licencjonowane gadżety pomagały nam promować nasze tytuły tak, by te na przez dłuższy czas weszły do ludzkiej świadomości i stanowiły część demona obecnych czasów. Sprzedaż gadżetów i promocja będzie także marketingową taktyką, która dzięki dłużej przyciągnie do naszą firmę użytkowników i na pewno spodoba się naszej społeczności – dodaje Netflix.

Ted Sarandos, szef działu treści w Netfliksie, mówił: "Plecaki noszone przez dzieciaki reklamują serial".

Tagi: Netflix seriale telewizja Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Afera GetBack - UKNF zawiadamia prokuraturę w sprawie 31 podmiotów