Miller: Ryszard C. chciał zabić już wcześniej

27 lipca, 2020
Category: inne

Rząd przedstawił w Sejmie informację odnosnie tematu ataku na łódzkie biuro PiS. Łódzki sąd aresztował dzisiaj w trzy miesiące Ryszarda C., który zastrzelił w łódzkim biurze PiS jedną osobę a kolejną ranił nożem.

w zdjęciu szef MSWiA Jerzy Miler* *

Minister Kwestii Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller powiedział, że podejrzany Ryszard C. nie utrzymywał praktycznie kontaktu telefonicznego z rodziną i przez dłuższy czas przebywał pomijajac granicami kraju, w Kanadzie. Można fita określić, w charakterze samotnika. Dodał, że zamachowiec nigdy wcześniej nie był notowany.

Minister powiedział, że podczas swobodnej wypowiedzi Ryszard C. oświadczył, iż od ponad r. planował zabójstwo któregoś sposród polityków.

Dodał, że winowajca zabójstwa ujawnił, iż wcześniej był na warszawskim rynku i przygotowywał się sluzace do zamachu poprzednio siedzibą SLD.

Jerzy Miller powiedział też, że terrorysta przygotowywał się także sluzace do akcji przed Pałacem Prezydenckim.

Wówczas zmienił zamiar pozbawienia życia czołowego polityka na plan zabójstwa innych osób związanych wraz z życiem spolecznym. Ryszard C. ujawnił też swoją motywację. Ujawnił też, że jest chory.

Sąd zdecydował o trzech miesięcznym areszcie

Sąd uzasadnił decyzję o uzyciu wobec podejrzanego aresztu grożącą mu surową karą a takze obawą przed ukrywaniem się, ponieważ nie posiada on w Polsce stałego miejsca pobytu. Prokuratura przedstawiła 62-letniemu Ryszardowi C. zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej. Grozi jemu dożywocie.

Ryszard C. odmówił odpowiedzi na pytanie, czy przyznaje się do winy. Złożył też krótkie wyjaśnienia, których treści nie ujawniono.

Podejrzany na temat zabójstwo pracownika łódzkiego lokum PiS, bedzie osadzony przy areszcie w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zostaną zastosowane wobec niego szczególne środki bezpieczeństwa – zapewnił w Sejmie minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Jak poinformował minister, podejrzany został przewieziony do aresztu śledczego po Łodzi, skąd zostanie przeniesiony do aresztu w Piotrkowie Trybunalskim, po którym funkcjonuje specjalnie przygotowany oddział na rzecz niebezpiecznych osób, wymagających osadzenia w postanowieniach zapewniających wzmożoną ochronę.

Dodał, że podejrzany zostanie objęty całodobowym monitoringiem w celi i innych pomieszczeniach, mianowany zostanie dodatkowy funkcjonariusz sluzace do obsługi owego monitoringu wobec tego jednego osadzonego. Poruszanie się osadzonego – mówił – po obszarze jednostki będzie możliwe wyłącznie pod nadzorem przynajmniej dwóch funkcjonariuszy wedlug decyzji naczelnika zakładu, bez kontaktu sposród innymi osadzonymi i ludzmi postronnymi. Znizone zostaną do niezbędnego minimum przedmioty, które będzie miał w celi, aby wyeliminować te mogące posłużyć do autoagresji. Będzie objęty stałym monitoringiem medyka aresztu śledczego, a także opieką psychiatryczną.

Napad na biuro PiS

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy