Możliwe chwilowe odreagowanie?

27 lipca, 2020
Category: waluty

Rynki finansowe zignorowały jednak ów słowa – notowania euro od rana idą przy górę. To po części efekt lepszych danych na temat PKB po Australii, które poprawiły nastroje podczas sesji azjatyckiej, ale i takze też atrakcyjnego splotu informacji ze tereny euro. I nie rozchodzi tutaj wylacznie o decyzję niemieckiego trybunału konstytucyjnego, który o godz. 10: 00 ma podjąć kluczową decyzję nt. zgodności ustaw o Europejskim Funduszu Stabilizacji Finansowej – oczekuje się, iż sędziowie przyznają, że ostateczna decyzja przy tej sprawie będzie należeć do Bundestagu.

Głosowanie po tej sprawie zaplanowano dzieki 29 września – wczoraj pisałem, że na razie koalicja rządowa CDU-CSU-FDP może mieć problem (mówi się aż o 25 dysydentach) – ale póty wiele może się zmienić, chociaż tego rodzaju słowa szefa CSU bez watpienia nie polepszają klimatu.

Wydaje się, że wyjściem gwoli Angeli Merkel będą w tym momencie negocjacje wraz z SPD, chociaż socjaldemokraci też dobrze znają społeczne sondaże, które są przeciwko udzielaniu kolejnej obslugi Grekom. Totez też w ostatnich dniach kanclerz dzieki spotkaniu z własną partią zapewniała, iż Ateny nie dostaną już żadnych pieniędzy, dopóki nie zaakceptowac pokażą dobrego planu reform….

Tymczasem jezyk homera minister finansów Evangelos Wenizelos stara się zapewniać na temat swojej gotowości do suplementarnych reform – decyzje w tej sprawie powinniśmy zobaczyć w najbliższych dniach. Jednocześnie agencja Reutera podała wczoraj, iż podczas poniedziałkowego spotkania przedstawicieli resortów finansów tereny euro i przedstawicieli banków centralnych po Brukseli, miały paść zapewnienia, iż wszelkie konieczne wybory aprobujące ustalenia ze szczytu z 21 lipca, zostaną wdrożone poprzez rządy i parlamenty, az do końca września.

To rzetelne informacje, lecz nie zapominajmy, że ważniejsze dla rynku będą ustalenia misji kontrolnej Trójki w Atenach, która wznowi swoje prace już przy przyszłym tygodniu. Wczoraj niemiecki minister finansów twierdził, iż nie ma innego wyjścia i wyniki do niej prac muszą być porzadne – chociaż w większym stopniu były to chyba słowa strategia, niż ekonomisty.

Dzisiaj w rynek napłynie szereg danych empirycznych makroekonomicznych – z Gb, Niemiec, Kanady i NA JUKATAN – decyzje ws. stóp procentowych podejmie też nasza Rada Strategii Pieniężnej (dla rynku ważniejszy będzie aczkolwiek komunikat sposród godz. szesnascie: 00). Na temat wpływie poszczególnych publikacji piszę w subiektywnym kalendarzu. Wczoraj wieczorem na rynek wyciekły założenia planu prezydenta Baracka Obamy, które mają zostać oficjalnie przedstawione w piątek w nocy.

Spekuluje się, że prezydent zapowie preferencje podatkowe i równoczesne wydatki rządowe, mające przyspieszyć tworzenie swiezych miejsc pracy – wszystko adekwatne do około 300 mld USD. Propozycje owe już zostały skrytykowane poprzez Republikanów, których zdaniem nie będą ów lampy skuteczne.

EUR/PLN: Nastroje delikatnie się ocieplają – wydaje się, zatem, że w najbliższych dniach poniekad nie pobijemy wczorajszego szczytu w obszarach 4, 2470. Jeżeli dzis po godz. 16: 00 pojawią się próby słownego wsparcia złotego, a przy międzyczasie zbyt będzie spekulował też na temat większej aktywności banku BGK na rynku, to możemy zejść poniżej bariery 4, 20 i przetestować okolice 4, 18.

USD/PLN: Wczoraj późnym wieczorowa pora za dolara płacono chociazby 3, 03 zł, lecz już dzisiaj rano amerykańska waluta wraca poniżej bariery trzy, 00 zł. To efekt delikatnej naprawy nastrojów i osłabienia dolara na świecie. Nie można wykluczyć, że zapoczątkowany gest spadkowy będzie w najbliższych godzinach kontynuowany i wrócimy nawet w okolice 2, 96 zł.

EUR/USD: Rejon 1, 3970 został przetestowany i wedlug oczekiwaniami widzimy teraz próbę odbicia, która może doprowadzić do pokonania poziomu 1-wsza, 41, chociaż w międzyczasie nie można wykluczyć prób powrotu po stronę 1-wsza, 4040-50. Czy ten ruch zakończy się na 1-wsza, 41, czy też dojdziemy nawet az do 1, 42?

Opcja większej zwyżki nie wydaje sie byc wykluczona – wszak waga poziomu 1, 3970 (kluczowa linia trendu wzrostowego od momentu czerwca 2010 r. ) jest dość duża. To nie znaczy wcale, że w perspektywie kilku tygodni zagrożenie dynamicznym wyłamaniem poniżej 1, 3950-70 wciąż jest realne.

GBP/USD: Funt spadł wczoraj wieczorem poniżej bariery jednej, 5950 (dołek to jednej, 5923), lecz już dzisiaj rano notowania wróciły się wiecej niz 1, szescdziesieciu. Niemniej nie można wykluczyć, iż dzisiaj dojdzie sluzace do próby ponownego zejścia sluzace do 1, 5950, gdyby dane z godz. 10: 30 były słabe. Tak czy inaczej – mamy szanse na rozbudowanie 2-3 dniowej korekty wzrostowej do 1, 6050-1, 6100.

Bądź na bieżąco sposród sytuacją na rynkach Dodaj wykresy sluzace do Twojej witryny internetowej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy