Możliwe dalsze wzrosty kursu EUR/USD

27 lipca, 2020
Category: waluty

W czwartek na rynku krajowym kontynuowana była korekta ostatniego osłabienia złotego. Kurs EUR/PLN spadł z poziomu trzy, 3200 do 3, 3000.

Obecnie o godz. 9. 30 za ó płacono w porzadku. 3, 3020 zł. Wraz z względu w silną deprecjację dolara na światowych rynkach, jeszcze większe zmiany obserwowaliśmy w notowaniach USD/PLN. Warsztaty tej pary walutowej odnotował spadek z 2, 2400 na 2, 2100. Na początku nowoczesnej sesji znajdował się mezczyzna w pobliżu wczorajszego minimum. W kolejnych godzinach złoty naszym zdaniem powinien jeszcze nieco zyskać w wartości.

Obserwowana na minionych trzech sesjach aprecjacja złotego dokonała się mimo deficytu sygnałów fundamentalnych, które by za nią przemawiały. Fakt ten świadczy o dużej determinacji branzy do odreagowania ostatnich strat poniesionych przez polską walutę. Umocnieniu złotego nie zaszkodziły ostatnie dane makroekonomiczne z Polski odnosnie produkcji przemysłowej, inflacji producentów (PPI), badz też inflacji bazowej, które mogą posłużyć jako argument przeciwko podwyżkom stóp procentowych w naszym kraju.

Aczkolwiek w obliczu malejących szans w tego typu interwencję, mało prawdopodobne jest, aby ruch, który obserwowaliśmy na rynku polskiej waluty w ostatnich trzech dobach, okazał się trwały. Na zmianach, które dokonały się w notowaniach złotego w pierwszych dwóch tygodniach sierpnia, korekta była jak najbardziej wskazana. Niewykluczone, że jeszcze się ona troche pogłębi. Jednak po odreagowaniu tym złoty prawdopodobnie powróci do osłabienia. Nie musi być to siano jednak już tak dynamiczne jak w pierwszej połowie sierpnia.

W światowym branzy walutowym w trakcie wczorajszej sesji obserwowaliśmy osłabienie dolara. Warsztaty najbardziej płynnej pary walutowej, czyli EUR/USD, odnotował późnym wieczorem czasu polskiego wartosc maksymalna na poziomie powyżej 1, 4900. Od tego momentu wartość euro wyrażona w dolarze znajduje poniżej tego pułapu. Trwająca dzis korekta ostatniego znacznego umocnienia dolara może jeszcze potrwać. Ciągle niewielkie wartości oscylatorów zostawiają wciaz nieco miejsca na inny wzrost kursu eurodolara. Waznym oporem wydaje sie psychologiczny pulap 1, 5000.

Ciekawe obroty obserwujemy również na parze USD/JPY. Jej kurs pnie się dzisiaj do góry, w godzinach porannych pokonany został poziom 109, 00. Japońska waluta traci wobec dolara z powodu spekulacji, że inwestorzy decydują się dzieki kupno walut krajów na temat wyższych stopach procentowych.
Słaby dolar wspomaga wzrosty na rynku surowcowym. Cena ropy naftowej wzrosła wczoraj na temat niecałe szesc USD dzieki baryłce. Od momentu godzin porannych ceny,, czarnego złota” nieznacznie zwyżkują. Impulsem do wczorajszego, dynamicznego wzrostu tego materialu stało się porozumienie pomiędzy Polską zas USA co do tarczy rakietowej. Dodatkowo swój udział we wzrostach w ropie miała również środowa informacja o spadkach zapasów benzyny przy USA o ponad 6 mln baryłek.

Z obecnych danych makroekonomicznych poznamy istotne wskaźniki wraz z strefy euro. Inwestorzy szczególną uwagę przywiązują do wartości zamówień przemysłowych w czerwcu. Rynek oczekuje odczytu w stopniu -1, jednej proc. po ujęciu miesięcznym, przy spadku w maju o 3, 5 proc. W Gb podana bedzie zrewidowana wartość PKB za II kwartał. Uczestnicy sektorze spodziewają się spadku wartości w ujęciu kw. /kw. z 0, 2 proc. do 0, 1 proc. Wpływ w kurs EUR/USD może mieć zaplanowane w godzinę szesnascie: 00 wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke podczas sympozjum w Kansas, w którym udział biorą szefowie najważniejszych banków centralnych na świecie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy