Na Wall Street bez odmian. Cały tydzień na plusach

Na Wall Street bez odmian. Cały tydzień na plusach
27 lipca, 2020
Category: gielda

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła minimalne zmiany indeksów, ale amerykańskie giełdy zanotowały drugi raz wraz z rzędu zwyżki w skali całego tygodnia.

Dzieki zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0, trzynascie proc., az do 13. 488, 43 punktów. Nasdaq zyskał 0, 12 proc. i wyniósł 3. 125, 63 pkt. Nastepnie indeks S&P 500 nie zmienił się i wyniósł na koniec poranka 1. 472, 05 punktów.

Zobacz, jakim sposobem wyglądał przebieg sesji dzieki Wall Street Dodaj diagramy do Twej wlasnej strony internetowej

Departament Handlu poinformował, że deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych wzrósł w listopadzie ubiegłego roku kalendarzowego do 48, 7 mld z 42, 1 mld dolarów miesiąc wcześniej wedlug korekcie. Analitycy spodziewali się spadku deficytu do 41, 3 mld dolarów. Rynki pozytywnie zareagowały natomiast w informacje na temat stymulowaniu gospodarki Japonii. Premier Japonii Shinzo Abe zapowiedział, że rząd przeznaczy dziesiec, 3 bln jenów (116 mld dolarów) na podniecenie gospodarki.

Udzialowcy poznali także dane o grudniowej inflacji w Krajach. Wskaźnik wyniósł 2, 5 proc. rok do r. wobec dwóch proc. przy listopadzie. To najwyższy stopien od siedmiu miesięcy. Analitycy spodziewali się wzrostu inflacji do 2, 3 proc. rok do roku. Z przyczyny najmroźniejszej od czasu 28 lat zimy wzrosły ceny towarów, a przede wszystkim owoców. Wzrost inflacji może oznaczać, że mniej przypuszczalne staje się dalsze luzowanie polityki monetarnej, aby wesprzeć wzrost ekonomiczny w Krajach.

Wells Fargo & Co. zanotował po IV trymestrze 2012 roku zysk netto w wysokości 91 centów na akcję. Analitycy spodziewali się zysku netto w stopniu 89 centów na akcję. Przychody agencji bankowej w IV kwartale wyniosły 21, 9 mld dolarów. Drożały akcje koncernu motoryzacyjnego Ford, który ogłosił projekt zatrudnień. Zyskiwał również Chevron po naszym, jak tenze producent ropy naftowej ogłosił, że zyski w czwartym kwartale będą wyższe niż w 3 kwartale.

Liderem zwyżek spośród spółek sposród indeksu S&P 500 był Best Buy, który w czasie przedświątecznym zanotował sprzedaż porównywalną do poprzedniego roku. Natomiast JCPenney równo zniżkował wedlug obnice za posrednictwem UBS rekomendacji dla spółki do _ sprzedaj _.

W środę wyniki kwartalne opublikują m. in. spółki: US Bancorp, JPMorgan Chase, Goldman Sachs Group, eBay, w czwartek: Bank of America, Citigroup, Intel, a w piątek: General Electric i Morgan Stanley.

Porównaj na wykresach spółki jak i równiez indeksy Dolacz wykresy do Twojej witryny internetowej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy