Nastepne umocnienie walut obcych w regionie

27 lipca, 2020
Category: waluty

*Wczoraj w głównych parach walutowych było relatywnie bez problemu. Wobec reformy na rynkach giełdowych popołudniem i wzrostów dziś w Azji odnotowaliśmy wzrost notowań EURUSD na temat nieco sto punktów, aczkolwiek pozostała kobieta w zakresie wyznaczonym poprzez wsparcie jednej, 3111 i opór 1, 3340. *

Identycznie relatywnie stabilnie było w parze USDJPY, która konsoliduje się przy okolicach 99, 00 ze wsparciami 96, 20 i 98, 35 i ewentualnym oporem 99, 47. Na tym tle ciekawiej było w dziedzinie funta. Dwójka GBPUSD zyskiwała już trzecia czesc dzień sposród rzędu, wczoraj niewątpliwie pomógł lepszy odczyt danych na temat aktywności przy sektorze przemysłowym. Indeks PMI wzrósł sposród poziomu 34, 9 pkt. w lutym do 39, 1 pkt. w marcu, co może być sygnałem, iż słabszy funt rozpoczyna sprzyjać brytyjskiemu przemysłowi. W nastepstwie doszło sluzace do wzrostu notowań z poziomu 1, 43 do 1-wsza, 45 – 61, 8% zniesienia poprzedniej fali spadkowej. Ten mozliwy opór został dynamicznie wybity dziś rano 75 punktowym ruchem, który zapowiada wzrosty do 1-wsza, 4780, zas w przypadku pokonania tego poziomu do jednej, 50.

Środa była wlasciwym dniem na rzecz walut regionu Europy Środkowej, przy czym bardzo dobra dla złotego. Polska waluta zyskiwała wraz z kilku względów. Po pierwsze znacznie pomogła poprawka nastrojów na rynkach rozwiniętych. Po drugie, Polska została wyróżniona przez agencję Fitch, która uznała, że Polska w zasadzie jako wylaczny kraj regionu uniknie problemów z finansowaniem. Ten detal został dzień wcześniej zdefiniowany przez Bank Światowy w charakterze główne zagrożenie dla krajów rozwijających się. Raport Banku Światowego swoją drogą na rzecz złotego również był korzystny. Wreszcie, w dziedzinie mówiło się o strukturach opcyjnych zapadających pod koniec marca i zniknięcie tego elementu niepewności też było atutem dla naszej waluty.

Powinno sie odnotować drugi z rzędu wzrost wartości indeksu PMI dla naszego przemysłu. Na terytorium polski wskaźnik ów nie jest jeszcze tak popularny jak przy USA, badz strefie ó, jednak doświadczenia z tamtych rynków pokazują, iż dzierzy on sporą wartość prognostyczną. Złoty stracił wczoraj wylacznie na otworzeniu – notowania EURPLN wzrosły do pulapu 4, 66 po spadkach na początku notowań na europejskich giełdach. W trakcie dzionki notowaliśmy stale umocnienie do poziomu 4, 48 wreszcie handlu. Złoty zyskał więcej niż inne główne waluty regionu a mianowicie forint niecałe 3%, czeska korona 1-wsza, 5%.

Rzetelna sesja po Azji powoduje podstawy do optymizmu w odniesieniu do krótkoterminowych perspektyw dla złotego. To znaczy potencjalny test poziomu czterech, 40-4, 42 na parze EURPLN, tym bardziej istotny, że domykałby formację RGR dzieki wykresie H4. Zasadniczym faktorem ryzyka osłabienia złotego pozostanie nadal zakończenie wzrostowego odbicia na głównych rynkach dzialaniu.

  • O kryzysie finansowym czytaj na stronie specjalnym
  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy