Notowania złotego wciąż stale

27 lipca, 2020
Category: waluty

Na początku dzisiejszej sesji kurs EUR/PLN pozostawał po pobliżu poziomu 3, 8700. Notowania franka i dolara kształtowały się natomiast po okolicach stosownie: 2, 6900 PLN zbyt CHF jak i równiez 2, 8400 PLN za USD.

Najbliższe dni prawdopodobnie przyniosą konsolidację złotego – wraz z jednej strony www bowiem na światowych rynkach panują pozytywne nastroje. Z drugiej jednakze ostatnia interwencja Narodowego Agencji bankowej Polskiego, nakierowana na zahamowanie zbyt dynamicznej aprecjacji złotego, powstrzymuje efektywnie inwestorów zanim większymi ofertami krajowej waluty.

Wciąż nie ustają dysputy wokół ludzie przewodniczącego Wskazówki Polityki Pieniężnej. W poniedziałek RPP powołała na wlasnego przewodniczącego P. Wiesiołka obecnego wiceprezesa NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO, a aktualnie pełniącego obowiązki prezesa Narodowego Banku Naszego. Ma pan uczestniczyć po posiedzeniach Wskazówki z uprawnieniem do decydującego głosu. Konstytucjonaliści nie są jednak zgodni co do obrebu jego kompetencji. Wszyscy członkowie RPP z prezesem NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO składają zanim parlamentem ślubowanie o bezstronności, zakładającej kierowanie się w decyzjach wylacznie wiedzą i doświadczeniem. Pozostali członkowie zarządu banku kierowniczego, w tym wiceprezes takiej przysięgi nie składają. Wiesiołek wszedł zatem do Rady bez wcześniejszego ślubowania, co zdaniem części konstytucjonalistów przekreśla jego prawo do głosowania w czasie posiedzeń. Póki co jednak aktualna wydaje sie decyzja przyznająca prawo głosu nowemu przewodniczącemu RPP sposród ryzykiem późniejszego kwestionowania swoim decyzji.

Początek dzisiejszej sesji azjatyckiej przyniósł wzrost kursu EUR/USD. Wartość euro względem dolara dotarła do pulapu 1, 3660. Następnie obserwowaliśmy niewielkie odreagowanie do 1, 3625. Szkolenie EUR/USD niekaprysnie zachowuje potencjał do kolejnych wzrostów. Potencjalny cel dla notowań tej pary walutowej to stopien 1, 3800.
Wyniki wczorajszej aukcji greckich 26- i 52-tygodniowych bonów należy ocenić dość pozytywnie. Licytacja cieszyła się stosunkowo dużym zainteresowaniem, dzięki czemu władzom Grecji udało się sprzedać więcej papierów dłużnych niż planowano. Panstwo ten zapowiedział, że po dalszym ciągu będzie próbował pozyskiwać finansowanie z rynku, wstrzymując się sposród aktywacją pliku pomocy UE-MFW. Mimo dość pozytywnej marki aukcji greckiego długu, notowania obligacji wyemitowanych wcześniej przez władze Grecji nie zareagowały zbyt mocno. Obecnie katalogów rentowności nawet nieznacznie wzrastają. Wynika to z argumentu, iż wraz z strony Niemiec wciąż pojawiają się głosy przeciwne pakietowi pomocy, który w przyszłości może aktywować grecki rząd. Kwestia ta nie pozwala obecnie dzieki większe wzrosty kursu EUR/USD.

Obecnie za zwyżką wartości euro względem dolara przemawia sytuacja przy notowaniach indeksu dolara. Indeks ten luką pokonał linię trendu wzrostowego, obserwowanego od momentu grudnia 2009 r. Ostatnie sesje nie przyniosły próby powrotu przeszlo tę linię, co może przemawiać zbyt spadkiem wartości amerykańskiej waluty, również względem euro.
Dzisiaj zapoznamy kilka wskaźników, które mogą mieć wpływ na notowania EUR/USD. Wśród nich najważniejszy będzie odczyt marcowej dynamiki sprzedaży detalicznej z NA JUKATAN, prezentowany o godz. 14. 30.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy