Od momentu soboty maturzyści sprawdzą swą wiedzę sposród matematyki w sieci

27 lipca, 2020
Category: rózne

Politechnika Łódzka od soboty ponownie udostępni mlodziezy szkolnej platformę informatyczną e-matura, która umożliwić posiada tegorocznym maturzystom sprawdzenia katalogów wiedzy wraz z matematyki zanim nadchodzącym egzaminem maturalnym a mianowicie poinformowała w piątek PAP rzeczniczka akademii Ewa Chojnacka.

Tegoroczni maturzyści będą pierwszym rocznikiem po wiecej niz 25-letniej przerwie, który będzie obowiązkowo zdawał na maturze pisemny egzamin z tegoz przedmiotu.

Program e-matura został po przy jednym spotkaniu pierwszy udostępniony przez Politechnikę Łódzką w październiku ub. roku. Wówczas to odbył się 1-wszy w Polsce i na faktycznie dużą skalę w Europie próbny egzamin z matematyki, przeprowadzony drogą elektroniczną. Odpowiadał on poziomowi podstawowemu oficjalnej próbnej matury wraz z matematyki. Wraz z tej możliwości skorzystało wówczas ponad trzy tysiące uczniów z dwie stówy szkół po całej Naszym kraju.

Od jednej maja program zostanie udostępniony ponownie. Każdy uczeń może założyć własne darmowe rachunek rozliczeniowy na stronie http://www.ematura.com/ podając wlasne imię, nazwisko oraz e-mail, na który wysłane bedzie hasło.

„Po zalogowaniu az do systemu każdy będzie mógł spróbować swoich sił rozwiązując test jak i równiez otrzymując natychmiast swój wynik. Możliwe jest kilkukrotne podchodzenie do testu” – wyjaśniła Chojnacka.

Operacje nad planem „e-matura sposród matematyki” trwały na Politechnice Łódzkiej prawie rok. Uklad został zbudowany w oparciu na temat najnowsze serwery i programy, jakie są obecnie dostępne na rynku. Jego przeprowadzenie wymagało opracowania zaawansowanego oprogramowania komputerowego, którego autorami są komputerowcy z Instytutu Mechatroniki jak i równiez Systemów Informatycznych PŁ. Zastosowany w planie system szyfrujący zabezpiecza przed włamaniem do programu.

Zdaniem naukowców, plan „E-matura wraz z matematyki” posiada pokazać, że istnieje możliwość zastosowania tego narzędzia sluzace do egzaminowania badz testowania dzieki różnych poziomach. Możliwość egzaminowania na odległość pozwoli także zredukować koszty, jakie wiążą się z „papierową” maturą.

Sprzęt komputerowy o wartości 150 tys. zł, który posłuży m. in. az do przeprowadzenia sprawdzianu, sfinansował IBM Polska. Dzięki temu dzieki PŁ powstało Centrum Kompetencyjne IBM – pierwsze w Polsce zlokalizowane w uczelni wyższej. (PAP)

szu/ abe/ gma/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy