Oficjalne zgłoszenia w ŚDM: 450 000 uczestników

27 lipca, 2020
Category: odmienne

Rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi poinformował w piątek dziennikarzy na temat przebiegu minionych przygotowań sluzace do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 16-21 sierpnia w Madrycie: oficjalnie zgłosiło już swój udział 450 000 uczestników.

Łącznie z grupami młodzieży przybywającymi z całej Hiszpanii w spotkania i papieska mszę świętą, która zakończy ŚDM, weźmie przy nich prawdopodobnie udział około miliona osób.

Ks. Lombardi zapowiedział też udział 800 biskupów, 6 000 seminarzystów i czternascie 000 księży.

Benedykt XVI przybędzie samolotem do Madrytu w czwartek, 18 sierpnia. Na lotnisku Madryt-Barajas powita go hiszpańska para królewska, król Juan Carlos jak i równiez królowa Sofia.

Tego samego dnia wedlug południu papieża będzie podejmował burmistrz Madrytu Alberto Ruiz Gallardon. Przygotował on na rzecz Benedykta XVI specjalny pokaz tresury koni, które „uklękną przed papieżem” – powiedział rzecznik Watykanu.

Benedykt XVI złoży w piątek 19 sierpnia kurtuazyjną wizytę w w pałacu Zarzuela, dokad będzie nań oczekiwała cała rodzina królewska.

Podczas naszej wizyty będzie także okres na spotkanie prywatne papieża z królem Juanem Carlosem – poinformował dziennikarzy ks. Lombardi.

Owego samego poranka po południu Benedykt XVI przyjmie po siedzibie nuncjatury apostolskiej w Madrycie przedstawienie premierowe Hiszpanii Jose Luisa Rodrigueza Zapatero.

Wieczorem Benedykt XVI odbędzie po raz pierwszy od początku do końca w ramach ŚDM Drogę Krzyżową, której stacje zostaną rozmieszczone w samym centrum Madrytu, na trasie od placu Cibeles az do placu Kolumba.

W sobotę w słynnym parku Buen Retiro po śródmieściu stolicy Hiszpanii, dokad zostanie rozmieszczonych 200 konfesjonałów, Benedykt XVI wysłucha kolejno spowiedzi trojga młodych jednostek. Będzie to swoiste novum w relacji Światowych Dób Młodzieży a mianowicie podkreślił ks. Lombardi.

Stamtąd uda się do katedry Almudena, gdzie będzie przewodniczył mszy świętej dla około sześciuset seminarzystów.

Przy wyjściu z katedry papież odbędzie spotkanie wraz z przywódcą opozycyjnej konserwatywnej Partii Ludowej Mariano Rajoyem.

Przy sobotę wieczorowa pora Benedykt XVI będzie uczestniczył w czuwaniu modlitewnym dzieki olbrzymim terenie starego madryckiego lotniska Cuatro Vientos (Cztery Wichry), gdzie wzniesiono 17 kaplic jak i równiez miasteczko gwoli uczestników ŚDM.

Ostatniego miesiaca pobytu, w niedzielę 21 sierpnia, papież będzie przewodniczył uroczystej mszy dla uczestników Światowych Dni Młodzieży na terytorium lotniska Cuatro Vientos, w którym miejscu ogłosi obszar i datę następnych ŚDM: 2013 rok kalendarzowy, stolica Brazylii – Brasilia. (PAP)

ik/ mc/

9572887

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy