Ograniczenie QE3 już we wrześniu? Dolar zaczyna zyskiwać

Author:
27 lipca, 2020
Category: waluty

Wyraźnie niższy deficyt to sygnał az do rewizji w górę dynamiki PKB zbytnio II kwartał, a członkowie FED (Lockhart i Evans) dali sluzace do zrozumienia, że ograniczenie skali programu QE3 jest raz za razem bliżej. Jesli Lockhart nie zaakceptowac mający w tym roku prawa głosu w FOMC wskazywał w wyzszym stopniu na październik, niż wrzesień, to dużym zaskoczeniem były słowa „gołębiego” Evansa (głosującego w FOMC), którego wedlug taka operacja jest dość prawdopodobna polski.

W efekcie EUR/USD który wczoraj po południu naruszył barierę 1, 33, dzisiaj rano wyraźnie zawrócił poniżej tego poziomu. Tym samym nie udało się przetestować sasiedniego miasta 1, 3344 (szczytu wraz z ubiegłej środy po informacji FED), natomiast maksimum zostało ustanowione na 1, 33225. To powoduje, że wraca prawdopodobieństwo wykonania spadkowego scenariusza dla EUR/USD, ale i też generalnie umocnienia dolara względem innych walut obcych w II połowie tygodnia.

Dzisiaj po kalendarzu zasadnicze będą odczyty nt. czerwcowej dynamiki produkowaniu przemysłowej przy Niemczech, które poznamy po południe. Wczorajsze dane na temat. zamówień w przemyśle zaskoczyły wyraźnie w plus, stąd też zbyt będzie spodziewał się w duzym stopniu lepszego odczytu od tego wskazywanego w medianie oczekiwań ekonomistów, czyli postepu o 0, 3 proc. m/m. Innymi słowy, wylacznie wyraźnie lepsze dane mogłyby dać impuls do powrotu ponad jednej, 33, ale i tak gest ten nie zaakceptowac byłby trwały. Rynki pieniezne będą już pozycjonować się pod kluczowe dane wraz z Chin, które poznamy po czwartek i piątek. Chińska prasa powołując się na źródła rządowe podała dzisiaj, że nastepne półrocze może przynieść dalsze pogorszenie budowle handlu zagranicznego.

Wykres dzienny EUR/USD wskazuje, że wczorajsze wyjście ponad 1, 33 i dzisiejszy powrót poniżej tego pulapu można potraktować jako sygnał dla spadkowej formacji „2B”. To może sugerować, że najbliższe godziny przyniosą dalsze spadki i udaną próbę złamania sasiedniego miasta 1, 3230-40, co otworzy drogę sluzace do testowania sasiedniego miasta 1, 32 jutro.

Dzisiaj kluczem na rzecz funta będą publikacje Banku Anglii, które poznamy o godz. jedenascie: 30. Mowa tu na temat okresowym raporcie nt. inflacji, ale tym razem dla rynków ważniejsze będzie tzw. forward guidance, to znaczy założenia (ramy) makroekonomiczne na podstawie o które bank centralny może kształtować swoją politykę monetarną. Spekulacji jest tak wiele (większość rozbija się na temat poziom mieszaniny bezrobocia sluzace do której dążyłby bank centralny, ale i też pojawiają się głosy, że BOE nie zaakceptowac zdecyduje się na takie szczegółowe założenia – notabene krytykowane przez poprzednika Marka Carney’a, sir Mervyna Kinga), że o niespodzianki może być łatwo. Zwłaszcza, że BOE może zależeć na utrzymaniu „gołębiego przesłania”, gdyż sprawa w gospodarce może pozostać zmienna.

Ciekawą reakcję dzieki funcie mieliśmy wczoraj zanim południem. Publikacja lepszych danych empirycznych nt. czerwcowej produkcji przemysłowej stała się pretekstem sluzace do ustanowienia szczytu na GBP/USD w okolicach 1, 5390. Wyjście na nowy szczyt powyżej 1, 5377 spotkało się z kontrą sprzedających funta – w efekcie zaczęła nam się rozwijać spadkowa formacja „2B”, której efektem był dzisiejszego poranka spadek GBP/USD w okolice 1, 52955. Przedstawiony po poniedziałek na południu harmonogram zaczyna się sprawdzać. Jeżeli BOE da „gołębi przekaz”, to możemy przetestować rejony 1, 5215-30, a nawet gryzie złamać. To otworzyłoby przestrzeń do zniżki w rejon 1, 51 (dołek wraz z zeszłego tygodnia) w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

  • Najważniejsze wiadomosci w twojej skrzynce mejl!
  • Wiadomości sposród kraju i ze świata na Twej wlasnej stronie internetowej
  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy