Optymizm na rynku. Termin na informacje z AMERYCE

27 lipca, 2020
Category: waluty

Inwestorom zza oceanu także udzielił się panujący wczoraj na rynkach europejskich pogoda ducha. Wspólna waluta nadal była chętnie kupowana i kurs pary EUR/USD dotarł az do maksimum w stopniu 1, 3292.

Wartość ta nie zaakceptowac utrzymała się jednak zbytnio długo i w czasie sesji azjatyckie warsztaty zaczął się nieco osuwać. Pogłębienie spadków nastąpiło po publikacji mieszanych danych z Chin. Sposród jednej witryny inflacja spadła mocniej niż oczekiwano, jak daje szansę na rozluźnienie polityki monetarnej i podniecenie gospodarki, z drugiej zaś słabiej od momentu prognoz wypadły sprzedaż detaliczna oraz produkcja przemysłowa.

Dalsza wyprzedaż euro została nastąpiła po ogłoszeniu procentu podmiotów, które dobrowolnie zdecydowały się na przystąpienie do programu wymiany obligacji. Rząd przy Atenach podał, że 85, 5% wlasnych wierzycieli zgłosiło swoją chęć udziału. Dzieki tą informację eurodolar zniżkował do poziomu 1, 3230. Widać wiec, że zadziałał tu oldschoolowa zasada „sprzedawania faktów”. Faktycznie duży udział może cieszyć rynki, z drugiej jednak strony pozostaje jeszcze sporo niewiadomych. Przede wszystkim inwestorzy będą zastanawiać się, czy rząd w Atenach zdecyduje się na przymuszenie reszty wierzycieli. To podniosłoby udział przy wymianie az do poziomu 97, 2%.

Prawdopodobnie taka postanowienie zostanie podjęta. Wtedy wzrok inwestorów zwróci się w kierunku organizacji ISDA, która dziś o 14: 00 znowu będzie decydowała o wystąpienia „zdarzenia kredytowego”. Jeśli uzna, że tego typu fakt miał miejsce w takim przypadku zostanie uruchomiona wypłata CDS-ów. Mimo, że kwoty wypłat z tegoz tytułu są stosunkowo male i nie zaakceptowac wpłynęłyby zdecydowanie na zbyt, to mogłoby się stać początkiem trwogi na rynku długu.

Czynnikiem, który przyciągnie też uwagę będzie szczyt ministrów finansów Strefy Euro, którzy ostatecznie zatwierdzić wypłatę obslugi dla Grecji. Poza wydarzeniami w Europie glównym wydarzeniem wspólczesnego dnia będzie publikacja danych empirycznych z amerykańskiego rynku pracy. Efekty dadzą odpowiedź czy sytuacja w tym temacie ciągle ulega poprawie i badz w związku z tym zmianie ulegnie prawdopodobieństwo odpalenia programu QE3.

Złoty stabilny na skokowym umocnieniu

Wczorajsze skokowe umocnienie złotego wyhamowało w czasie sesji amerykańskiej. Para USD/PLN dotarła do trzech, 0895 jak i równiez tam oscylowała podczas codziennego handlu. Dziś o poranku cena dolara podskoczyła sluzace do poziomu trzech, 1045 zwazywszy na osuwające się notowania głównej pary walutowej. W pokrewny sposób zachowywał się wczoraj euro – złoty. Na zbliżeniu się do niedawnych poziomów najmniejsza wartosc na czterech, 0978 notowania lekko się cofnęły jak i równiez dziś dzieki początku sesji londyńskiej za euro powinno sie zapłacić 4, 1060. W ciągu wspólczesnego handlu dzieki zachowanie się rodzimego pieniądza nadal decydujący wpływ będą miały czynniki zewnętrzne, zas zwłaszcza dane z USA.

To ów lampy mogą ustawić nastroje na drugą część piątkowej sesji oraz w początek przyszłego tygodnia, podczas gdy to udzialowcy najprawdopodobniej rozpoczną grę ponizej posiedzenie Rezerwy Federalnej.

Ważne wiadomosci z rynku roboty

Główna i wylaczna istotna pozycją w piątkowym kalendarium makroekonomicznym będą wiadomosci z amerykańskiego rynku pracy podane przez Departament Pracy. Na temat godzinie 14: 30 zapoznamy liczbę nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Analitycy oczekują odczytu na poziomie 210 tys., czyli odrobine mniej niż w uprzednim okresie, podczas gdy wynik osiągnął poziom 243 tys. Na temat tej samej godz poznamy także stopę bezrobocia w AMERYCE. Przewiduje się, że pozostaje ona niezmieniona i wyniesie 8, 3%.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy