Podstawy katasrtofy smoleńskiej nadal niepewne

Podstawy katasrtofy smoleńskiej nadal niepewne
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

*Zespół Parlamentarny ds. Badania Okolicznosci Katastrofy Tu-154M udowodnił niezgodność z prawdą najważniejszych tez raportu MAK i komisji Millera, dotyczących przebiegu i przyczyn katastrofy – napisano w podsumowaniu dwóch czasów pracy zespołu. *

Zespół, opierając się w badaniach ekspertów, ustalił, że nieprawdziwe były tezy o rzekomych naciskach wywieranych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego jak i równiez generała Andrzeja Błasika dzieki załogę samolotu, a także o obecności Dwódcy sił Powietrznych po kokpicie tupolewa.

Podwazył również hipotezy o rzekomym podchodzeniu przez załogę samolotu sluzace do lądowania (w rzeczywistości załoga wykonywała manewr odchodzenia), złamaniu lewego skrzydła Tu-154M numer 101 poprzez brzozę i o rzekomych błędach pilotów mających być przyczyną katastrofy.

Według ustaleń Zespołu fizyka profesora Kazimierza Nowaczyka sposród University of Maryland, który badał zapisy zainstalowanych w Tu-154M amerykańskich urządzeń FMS (komputera pokładowego) i TAWS (systemu ostrzegania o zbliżaniu się az do ziemi), bezpośrednią przyczyną katastrofy były wiecej niz jeden silne wstrząsy, których źródłem nie był mechanizm samolotu.

Według ustaleń profesora Wiesława Biniendy ( członka mnogich amerykańskich Rodzajów Ekspertów ds. Badań Katastrof Lotniczych, dziekana Wydziału Inżynierii University of Akron w Ohio), skrzydło Tu-154M lecącego z taką prędkością jakim sposobem w dniu 10 04 2010 r. nie mogłoby zostać złamane przez drzewo o parametrach takich jak brzoza, zderzenie sposród którą wskazano w raportach MAK i KBWLLP jak bezpośrednią przyczynę sprawczą katastrofy.

Po analizie działań przedstawienie premierowe Donalda Tuska, podległych mu konstytucyjnych ministrów, organów administracji rządowej oraz innych instytucji, Zespół Parlamentarny wskazał, że w trakcie aranzowania wizyty Prezydenta RP i podczas lotu do Smoleńska doszło sluzace do bezprawnych działań na szkodę Głowy Państwa i biznesu RP.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy