Premier umozliwia, że gmachy zostaną odbudowane

27 lipca, 2020
Category: rózne

Nikt nie pozostanie bez pomocy a mianowicie zapewnił premier Donald Tusk w sobotę w Sieroniowicach (woj. opolskie) – miejscowości, która silnie ucierpiała przy piątkowej nawałnicy.

_ Łzy się w slepiach kręcą. Nie istnieje żadnych wątpliwości, że zadna osoba nie może zostać pojedynczo. Przyjechałem, żeby dać ludziom pewność, że na pewno nie zostaną na wlasna reke _ – powiedział Tusk na rady prasowej.

Premier poinformował, że zbierane są informacje o stratach, szacowana jest katalogów wielkość. Dodał, że wedlug zebraniu wiadomosci, w poniedziałek, mają zostać przygotowane _ maksymalnie proste procedury _, żeby wsparcie poszkodowanym nie zaakceptowac ugrzęzła _ w papierach _.

We wtorek z kolei – jak zapowiedział – rząd podejmie decyzje, które _ dadzą ludziom gwarancje, że katalogów domy zostaną odbudowane _.

Tusk podkreślił, że wraz z jego danych wynika, iż obecnie zagwarantowane są _ elementarne koniecznosci _ ofiar na najbliższe kilka, kilkanaście godzin: ciecz, jedzenie, dach nad głową.
* DOSTRZEZ TAKŻE: *

  • >Bilans po nawałnicy: 15 tys. osób wyjawszy prądu
  • >Trwa akcja ratunkowa wedlug przejściu nawałnicy
  • >Śląsk: Kilka tysięcy osób wyjawszy prądu

_ Teraz nikomu nie brakuje dachu nad głową. Chociaż nie swego dachu, ale sąsiedzi, familia pomagają. Jeśli będzie pragnienie, będziemy szybko dysponowali mieszkaniami kontenerowymi _ – zapowiedział premier.

Dodał, że po rozmowach z mieszkańcami zdaje sobie sprawe, że w najwyzszym stopniu potrzebują oni pewności, że nie zostaną sami zbyt tydzień lub za wiecej niz jeden tygodnie.

Dlatego – jak powiedział – za tydzień sytuację u nas sprawdzi wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna a mianowicie który towarzyszył premierowi w terenach, które ucierpiały w wyniku nawałnic a mianowicie a sam Tusk zbyt miesiąc znowu przyjedzie sluzace do Sieroniowic, sprawdzić osobiście _ jak to wydaje sie byc _.

_ Nie chcę nieodpowiedzialnie mówić, ile to będzie pieniędzy, ale chcę odpowiedzialnie powiedzieć, że mieszkańcy na pewno nie zaakceptowac zostaną sami z tymze dramatem _ – powiedział szef rządu.

Tusk zapowiedział, że szacowanie strat poszczególnych gospodarstw i ludzi będzie robione bardzo starannie. _ Będziemy starali się trafić z pomocą bardzo dokładnie, żeby pani trafiła po tej ilości, w jakiej wydaje sie niezbędna, dokładnie do osób, a nie żeby wędrowała gdzieś na urzędach. Szacować chcemy każdy przypadek osobno, a nie abstrakcyjne straty na poziomie województwa _ a mianowicie tłumaczył.

Pytany przez redaktorów, o czym rozmawiał z mieszkańcami Sieroniowic, odpowiedział, że wiele było przy tych rozmowach emocji jak i równiez rozgoryczenia. _ Z jednej strony wszelcy Bogu dziękują, że nie było ofiar. Nie wszyscy wyszli zupełnie cało, ale jednostki ocaleli, i za to dziękują Bogu _ – mówił Tusk.

_ Wiadomo, że ludzie są strasznie rozgoryczeni, że dotknęła ich takowa tragedia. Moja osoba mogę zagwarantować, że wszelcy urzędnicy będą tutaj pracować z rewolucyjnym oddaniem. Na wlasna reke – zwrócił się az do dziennikarzy – jesteście wstrząśnięci tym, co widzicie, więc nikt w tym miejscu nikomu łaski nie będzie robił i oszczędzał _.

_ To, co będzie możliwe jak i równiez potrzebne, będziemy dawali _ – oświadczył premier.

*ZOBACZ, KTóRE ZNISZCZENIA SPOWODOWAŁA NAWAŁNICA Przy RADOMSKU *

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy