Przeważały słabe dane z amerykańskiej ekonomii

27 lipca, 2020
Category: waluty

Ponownie słabe dane z rynku nieruchomości po USA

Dane makro napływające w niniejszym tygodniu w dużej części różniły się istotnie od prognoz rynkowych. Zdecydowanie słabo wypadły informacje z rynku nieruchomości za oceanem, gdzie mocniej od oczekiwań spadła sprzedaż domów w branzy pierwotnym (do 276 tys., choć spodziewano się 330 tys. ) oraz wtórnym (do 3, 83 mln, choć spodziewano się 4, 7 mln). Również dynamika zamówień na dobra trwałego użytku przy USA okazała się o wiele niższa, gdyż wyniosła zaledwie 0, 3% m/m (oczekiwano 2, 8%).

Sporym zaskoczeniem (choć w tym przypadku pozytywnym) był odczyt indeksu ZEW wraz z Niemiec. W zamian oczekiwanego spadku zanotował on wzrost sluzace do poziomu 106, 7 pkt, co wyraźnie poprawiło nastroje inwestorów. Solidniejsze od prognoz okazały się również cotygodniowe dane na temat nowych zasiłkach dla bezrobotnych za oceanem. Ich liczba spadła mocniej niż prognozowano, bo az do poziomu 473 tys.

Spowolnienie ekonomiczne w USA

Pozostałe publikacje makro przynosiły odczyty zbliżone az do prognoz rynkowych, dlatego nie zaakceptowac miały większego wpływu w zachowanie inwestorów. Mieszane indeksy PMI oraz nieznacznie niższa dynamika zamówień przemysłowych ze Strefy ó, a także lekko niższy indeks nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan z AMERYCE nie zachęcały inwestorów az do zawierania większych transakcji.

Dopiero piątkowe informacje o innym odczycie energii PKB wraz z USA zbyt II kw. wywołały więcej emocji. Zrewidowana wartość wyniosła 1, 6% r/r, jakie mozliwosci było wynikiem nieco lepszym niż owego oczekiwał rynek. Jednak warto zauważyć, że potwierdziły się obawy na temat wyraźne spowolnienie gospodarcze zbyt oceanem.

Niewielkie refleks EUR/USD

Początek tygodnia sprzyjał amerykańskiej walucie, przez co główna para notowała upadki i dotarła nawet poniżej poziomu 1, 26. Jednakze wówczas uaktywnił się potrzeba na euro i warsztaty zawrócił w wyższe poziomy. Końcówka tygodnia charakteryzowała się nieco stabilniejszymi nastrojami jak i równiez mimo zamieszania wywołanego danymi z USA kurs zdołał utrzymać się w pobliżu poziomu jednej, 27.

Mocniejszy zmniejszenie sprzedaży detalicznej w Polsce

Dane dotyczące polskiej gospodarki pojawiły się jedynie we wtorek. Sposród jednej strony www lekko korzystnie zaskoczył stopien stopy bezrobocia, która spadła do poziomu 11, 4% (oczekiwano odczytu na poziomie jedenascie, 5%), jednak z drugiej strony odrobine słabiej od prognoz wypadła dynamika sprzedaży detalicznej (wyniosła ona trzy, 9% r/r, podczas gdy sektor spodziewał się 4, 3%). Ponadto tego samego miesiaca swoją decyzję odnośnie stóp procentowych ogłosiła Rada Polityki Pieniężnej. Tutaj nie było żadnego zaszokowania, ponieważ mieszaniny pozostały na poprzednim szczeblu 3, 5%. Jednocześnie nie zaakceptowac było widać większych odmian w retoryce RPP.

Testowanie wyższych poziomów

Dla par złotowych najmniej udane były pierwsze dzionki tego tygodnia. Rozpoczęły od czasu kontynuacji wzrostów z piątku, przez co kurs USD/PLN dotarło poziomu trzy, 1960, zas para EUR/PLN ponownie testowała okolice czterech, 0250. Jednakze kolejne sesje przyniosły uspokojenie nastrojów jak i równiez powrót niżej, dzięki dlaczego w piątek para USD/PLN testowała trzy, 1250, natomiast kurs EUR/PLN wrócił w okolice 3, 98.

  • Najważniejsze informacje w twej wlasnej skrzynce e-mail!
  • Wskaźniki makroekonomiczne w
  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy