Ruszają pracę nad przeciwpowodziową specustawą

27 lipca, 2020
Category: rózne

Kazdy członkowie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zgodzili się na propozycję uchwalenia specjalnej ustawy, ułatwiającej inwestycje hydrotechniczne. Z akceptacją Rady spotkał się także pomysł powtykania zakazu budownictwa na rejonach zalewowych.

Propozycje ustaw przedstawił w trakcie posiedzenia rozszerzonej dziś Porady wykonujący obowiązki prezydenta marszałek SejmuBronisław Komorowski.

Po zakończeniu spotkania marszałek poinformował, że wszystkie siły polityczne zgodziły się, iż należy przyjąć rozwiązania prawne, które pozwolą w przyszłości zapobiegać powodzi.

POSŁUCHAJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Bronisław Komorowski nie zaakceptowac wykluczył, że zostanie zwołane dodatkowe posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie mogliby zająć się ustawami powodziowymi.

Swieze rozwiązania prawne mają regulować między innymi kwestię wykupu ziemi pod spodem inwestycje związane z budową wałów przeciwpowodziowych i zbiorników retencyjnych.

*POSŁUCHAJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO: *


Bronisław Komorowski chce, żeby skorzystać sposród rozwiązań, które stosuje się przy inwestycjach w infrastrukturę drogową. Specjalna ustawa drogowa gwarantuje między innymi szybką procedurę wykupu ziemi ponizej inwestycje.

Wskazówka Bezpieczeństwa Nardowego dziś dzieki swoim pierwotnym posiedzeniu
zajmowała się głównie kwestiami związanymi wraz z powodzią. Dzieki następnym zebraniu, które zaplanowano za tydzień, będą konsultowane wnioski płynące z kleski pod Smoleńskiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy