Shell: 97% filtrów paliw w Polsce jest zasilanych wyłącznie energią z OZE

Shell: 97% filtrów paliw w Polsce jest zasilanych wyłącznie energią z OZE
Author:
27 lipca, 2020
Category: gielda

„Rośnie zapotrzebowanie na energię, a jednocześnie stoimy zanim wyzwaniem zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery. Ważną rolę w tym procesie może pełnić stopniowa dekarbonizacja naszej działalności operacyjnej” – powiedział szef działu stacji paliw jak i równiez rozwoju necie Shell Nasz kraj Rafał Molenda, cytowany po komunikacie.

Shell Polska kalkuluje, że uzycie na firmowych stacjach energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych zniweluje rocznie emisję

CO2 o 32 000 ton po porównaniu sposród rokiem 2016.

Shell wprowadza ponadto dzieki swoich naszych stacjach rozwiązania energooszczędne, które zmniejszają zużycie energii. Na blisko 20 stacjach Shell w Polsce sprawdzane są ogniwa fotowoltaiczne, które pokrywają średnio 11% zapotrzebowania na elektryczność każdej sposród tych stacji. Oświetlenie LED wykorzystywane wydaje sie wewnątrz budynków 80% stacji Shell w Polsce, a 60% punktów jest oświetlanych diodami LED. Co wiecej firma wdraża na stacjach zamykane lodówki, które utrzymują odpowiednią temperaturę i nie zaakceptowac oddają jej na zewnątrz, co w duzym stopniu obniża zużycie energii, podkreślono.

W Polsce Shell realizuje także szereg projektów ograniczających zużycie energii, produkcję śmieci jak i równiez emisję CO2 w wlasnych biurach. Przykładowo, kompleks piec budynków Shell Energy Campus w Krakowie, gdzie mieści się srodku Shell Business Operations zatrudniający 4000 pracowników, w 2019 roku zmniejszył o 20% ilość produkowanych odpadów oraz o 22% wolumen zużywanej energii elektrycznej, dodano.

W 2017 roku spólka Shell podpisała umowę sposród IONITY – operatorem necie punktów ładowania samochodów elektrycznych o bardzo wysokiej dyspozycji. Pierwszą falą wdrożenia zostało objętych dziesiec krajów, w ponizszym Polska.

Holendersko-brytyjski koncern Shell to największa firma paliwowa na świecie. W Polsce jest obecny od 1992 r. i wydaje sie byc czwartym ponizej względem wielkości operatorem systemów paliw a mianowicie na koniec 2019 roku firma zarządzała siecią 414 filtrów, w tym 357 stacji własnych, 43 partnerskich oraz czternascie automatycznych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy