Skarbnica Narodowa kusi darmową pamiątką. Jest jedno „ale”

Skarbnica Narodowa kusi darmową pamiątką. Jest jedno „ale”
Author:
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

„Bezpłatny medal pamiątkowy dla każdego Polaka” a mianowicie tak Skarbnica Narodowa zachęca do nabycia numizmatu sposród wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Wydaje sie reklamowany jako darmowy, jednak do zakupu należy doliczyć podejrzanie wysokie koszty przesyłki. Internauci nabrali podejrzeń.

Wraz z okazji stu. rocznicy odzyskania niepodległości Skarbnica Narodowa wybiła medal pamiątkowy. Reklamowany wydaje sie byc jako moneta „dla każdego Polaka”. Hurtownik monet i medali okolicznościowych reklamuje go za pośrednictwem strony internetowej www.polska2018.com.pl.

Moneta wraz z wizerunkiem „naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego” posiada być bezplatna. Jednak by ją nabyć, należy uwzględnić opłatę przy wysokości 9, 95 zł. Ma to być naklad pieniezny „pakowania jak i równiez przesyłki”. Nie zaakceptowac byłoby w niniejszym nic dziwnego, o ile nie zjawisko, że wydatek zwykłego listu, w którym zmieści się moneta, na ogól wynosi ok. 3 złotych. Internauci nabrali zatem podejrzeń. Uważają, że firma chce zarobić, reklamując monetę zbyt 0 złotych (co wydaje sie podkreślone przy komunikacie kilkukrotnie), a ukrywając swój zarobek w wydatkach przesyłki. Wyjawszy odpowiedzi pozostaje pytanie, jak duzo osób doczyta informacje umieszczone mniejszym druczkiem o pomocniczej opłacie.

a mianowicie Zamawiający pokrywa jedynie wydatek pakowania i przesyłki, który to wzrasta w wyniku zobowiązań wobec wlasnych partnerów. Jak firma wysyłkowa Skarbnica Panstwowa ponosi koszta dystrybucji produktów do klientów – komunikuje biuro prasowe Skarbnicy Narodowej. – Jest to standardowy naklad pieniezny wysyłki zwyklego produktu wyliczony na podstawie metrów. in. logistyki pakowania, periodu pracy pracowników magazynowych i pakujących, wagi przesyłki – dodaje.

Numizmat można zarezerwować przez formularz na stronie www oraz za pośrednictwem infolinii SN. Koszt za minutę połączenia to 20 groszy z telefonów stacjonarnych, a z komórki – 45 groszy.

Jakim sposobem SN melduje o pamiątkowej monecie? Wysyłając pocztą list z „ważnym komunikatem” jak i równiez podkreślając tutaj kilkukrotnie, że medal wydaje sie byc bezpłatny. Argumentem ma być także wiadomość, że odznaczenie jest oddany „dla każdego Polaka”.

Zobacz:* *Jak inwestować w 2018 roku?

„Oferta specjalna” ma obowiązywać tylko za posrednictwem 10 dni. Nie wiadomo, ile kosztować będzie później. Kazdemu niezadowolonym sposród monety przysługuje prawo zwrotu w ciągu 14 dzionki od daty dostarczenia przesyłki. Medal sposród wizerunkiem marszałka z sylwetką orła po koronie i zarysem terytorium niepodległej Naszego kraju wykonany wydaje sie z miedzioniklu. To stop metali miedzi jak i równiez niklu.

a mianowicie Medal wybijany jest według zapotrzebowania jak i równiez ilości zamówień. Każdy który zamówi tutaj ten towar może go zwrócić a mianowicie koszt przesyłki pokrywa zamawiający i może on być różny po zależności od momentu operatora jak i równiez sposobu wysyłki, jaki wybierze klient – poinformowało biuro prasowe SN.

Monety kolekcjonerskie są często dodawane do prasy drukowanej. Reklamowane są jako „drogocenne pamiątki” albo „numizmaty pokryte 24-karatowym złotem”. Eksperci uważają natomiast, że nie są wiele warte, a jeśli już są pokryte kruszcem, to zwykle ma mezczyzna grubość konkretnego mikrometra. To oznacza, że nie ma po nich ani grama złota, a wartość ogranicza się do kosztów projektu jak i równiez wybicia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy