Spokojna sesja na rynku złotego

27 lipca, 2020
Category: waluty

Nie zmartwili się oni zbyt doniesieniami, że mino wprowadzania kolejnych cięć w wydatkach Włochom nie zaakceptowac uda się zbilansować budżetu na 2013 rok, natomiast z uwagi na stale zaciskanie pasa ich gospodarka może popaść w recesję. Również najciezszy od 28 lat pulap konsumpcji przy Portugalii odnotowany jeszcze poprzednio wprowadzeniem reform obiecanych w zamian za pakiet pomocowy od momentu UE i MFW nie zaakceptowac zmącił dziś lepszego kolorytutonu inwestycyjnego.

Czynnikiem, który po dużej mierze napędzał poniedziałkowe wzrosty eurodolara i przykrywał gorsze informacje były wyczekiwania na piątkowe wystąpienie szefa FED. Coraz wyraźniejszy przybywa się obraz tego, że inwestorzy liczą, podobnie jak dwanascie miesiecy temu, że Ben Bernanke w swoich zapowiedziach pomoże zażegnać kryzysy i dzieki rynki znów wróci hossa.

Z wystąpieniem tym związane są duże nadzieje, choć obecna sprawa jest zgoła odmienna od momentu tej rok kalendarzowy temu. Ostatnie dane makro, szczególnie inflacja konsumencka i producencka wskazują, że FED coraz uważniej będzie musiał spoglądać na te wskaźniki.

Także podzielone zdania odnosnie tematu skuteczności QE2 podkopują wiarę w meritum dalszego pompowania pieniędzy przy rynek. Z drugiej aczkolwiek strony w momencie wielu problemów nadzieja przy moc sprawczą szefa FED jest duża i jakim sposobem na razie owocuje rynkom. Dzięki temu po ciągu wspólczesnej sesji europejskiej kurs eurodolara wzrósł z okolic stopnia 1, 4350 do wartość 1, 4415. Jednak powinno sie pamiętać, że rynki nadal znajdują się podczas silnego cyklonu, natomiast chwilowy spokój panujący w jego oku może być bardzo zwodniczy i przynieść wiele rozczarowań.

Sprawdź notowania eurodolara dzieki żywo

Złoty stabilnie

Początek tygodnia nie przyniósł znaczących zmian na krajowym rynku walutowym. Złoty, który nadal pozostaje pod wpływem czynników zagranicznych korzystał dziś z lepszego klimatu inwestycyjnego. Dzięki wstecz para USD/PLN przebiła się rano poprzez opór na poziomie 2, 90 i przy ciągu sesji europejskiej konsolidowała się nieco poniżej jego.

Zmiany notowań EUR/PLN i USD/PLN w żywo

W przypadku innej pary w początku złoty zyskiwał docierając do wartości 4, 1540. Jednak po miarę upływu czasu kurs zaczął powracać w na nieco wyższe poziomy, zeby ostatecznie kończyć handel na starym kontynencie w obszarze wartości 4, 1730. Poza tym złotemu sprzyjało dziś puste kalendarium makroekonomiczne oraz dane płynące wraz z Ministerstwa Finansów o zagwarantowaniu już prawie 100 proc. potrzeb pożyczkowych Polski na 2011 rok.

Porównaj na wykresach kursy walut