Studzą spekulacje o zakończeniu QE3. Złoty…

Author:
27 lipca, 2020
Category: waluty

Dolar amerykański osłabił się wobec wspólnej waluty. Szkolenie EUR/USD wzrósł pod jednej, 2930. Złoty lekko zyskał na wartości. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 4, 18, a USD/PLN na trzech, 2370. Dziś największą uwagę powinny przykuć dane na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym w NA JUKATAN (16: 00), wystąpienie publiczne szefa Fed Bena Bernanke (16: 00) oraz publikacja protokołu sposród ostatniego posiedzenia FOMC (20: 00).

James Bullard uznawany za umiarkowanie jastrzębiego członka Fed wczoraj powiedział, że skup aktywów powinien być kontynuowany. Nastepnie zwolennik łagodnej polityki pieniężnej William Dudley stwierdził, że nie jest pewny czy pozostaly krok odnośnie programu QE3 dotyczył będzie jego zredukowania czy zwiększenia. Dziś więcej światła w przyszłość QE3 może rzucić wystąpienie ogólne szefa Fed Bena Bernanke oraz późniejsza publikacja protokołu z minionego posiedzenia FOMC.

Uważamy jednakze, że Bernanke również nie zaakceptowac wskaże jednoznacznie, że skup aktywów zbliża się w kierunku końcowi. Obawy o możliwość wystąpienia deflacji wielokrotnie stosowane do uzasadniania ilościowego łagodzenia mogą znowu zostać przywołane. Ponadto wbrew wzrostu zatrudnienia w odcinku pozarolniczym po ostatnim półroczu przeciętnie o nieco ponad 200 tys. etatów, to szerszy wizerunek amerykańskiej ekonomii nie jest już tak bez zadnych watpliwosci pozytywny. Jeżeli oba argumenty znajdą slad w słowach Bena Bernanke, powinno to wpłynąć w utrzymanie widocznej od początku tygodnia sprawdzenia aprecjacji dolara.

Nasz kraj: Złoty niewrażliwy na faktory wewnętrzne

kwietniu wbrew korzystnego układu dni roboczych oraz rezultatu bazy statycznej produkcja przemysłowa wzrosła o zaledwie dwóch, 7 proc. w ujęciu rocznym, co jest równoznaczne z ustanowieniem spadek na temat 2, trzech proc. po ujęciu miesięcznym. Słabość sektora mająca źródła zarówno po braku impulsu ze strony zamówień eksportowych, jak i lokalnych stoi w zgodzie wraz z wskazaniami badań koniunktury prowadzonymi przez GUS oraz indeksem PMI.

Wiadomosci o produkowaniu wraz z oddalającą się od celu NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO inflacją a takze głębszym niż przewidywano spadkiem tempa postepu gospodarczego skłaniają nas sluzace do przekonania, że RPP dokona kolejnego cięcia stóp już na czerwcowym posiedzeniu. Złoty jednak pozostaje pod wpływem czynników zewnętrznych. Obecnie nie dostrzegamy silnych argumentów za znacznym osłabieniem wobec wspólnej waluty. Sądzimy, ze warsztaty EUR/PLN nie wzrośnie powyżej 4, dwadziescia.

  • Najważniejsze informacje przy twojej skrzynce e-mail!
  • Wiadomości z kraju i ze świata w Twojej stronie www
  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy