Eric Schmidt z Google o technologiach, które zmienią świat

Eric Schmidt, prezes Alphabet (dawniej Google*) podzielił się listą innowacji, które w jego ocenie w największym stopniu zmienią świat w przeciągu najbliższych 5-10 lat. I bynajmniej nie są to towary, nad którymi pracuje tylko Google.

Sztuczne mięso

Jest przynajmniej kilka startupów, które podejmują próby wyprodukowania „mięsa” z roślin lub komórek hodowanych w laboratorium. Jednym z nich jest Impossible Food – przedsiębiorstwo, którą Google próbowało kupić w ubiegłym roku.

Hodowla zwierząt, zwłaszcza bydła, ma ogromny wpływ dzięki zmiany klimatyczne, więc sztuczne mięso mogłoby być wybawieniem dla klimatu.

Foto: PA Wire Press Association Images / East News Mięso wyhodowane w laboratorium profesora Marka Posta spośród Uniwersytetu w Maastricht

- Nawet jeśli ten plan do was nie wnika, wyobraźcie sobie co aby było, gdyby takie mięso było naprawdę smaczne – mówił Schmidt podczas dorocznego spotkania z udziałowcami.

Budynki publikowane w 3D

O potencjale druku 3D mówi się sporo od pewnego czasu, ale Schmidtowi szczególnie podoba się idea wykorzystania tej technologii w architekturze. Szef Alphabet podkreśłał, że już teraz druk 3D wykorzystywany jest przy projektowaniu i budowaniu struktur o wiele szybciej aniżeli w tradycyjny sposób. – Wyobraźcie sobie gdyby udało się zmniejszyć koszt wznoszenia budynków 3, 4 lub 5 razy przy zastosowaniu nowych materiałów i gdybyśmy mogli błyskawicznie przystosowywać hałasuje do zmiennych warunków. Będą ludzie, którzy już nad tym pracują – powiedział Schmidt.

Foto: Troy Huang / East News

Rzeczywistość wirtualna

W rozmowie o przyszłości w którymś momencie musi pojawić się temat rzeczywistości wirtualnej bądź rozszerzonej. Google realizuje parę projektów w tej sferze – tanie zestawy, Google Cardboard, Daydream. Schmidt przyznał, że jest podekscytowany alternatywą wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej przy takiej formie, w jakiej cyfrowe obrazy są nałożone na świat rzeczywisty.

- Google Glass to była nasza pierwsza próba, żeby osiągnąć taki wynik, ale będą kolejne – zapowiada Schmidt.

Foto: AFP / East Wiadomość

Smartfony w medycynie

- Jest jasne, że telefony komórkowe staną się urządzeniami, które będą ratować życie jak i również że będą urządzeniami, dzięki którym będziemy monitorowali nasze właściwości życiowe – uważa Schmidt.

Verily, firma biotechnologiczna należąca do Google’a, manipuluje nad tym, by „wprowadzić” smartfony do szpitali. Towary związane z opieką leczniczą rozwija też Apple.

Foto: Oleksandr Rupeta NurPhoto Sipa U / East News

Autonomiczne samochody

Na całym świecie w wypadkach samochodowych ginie zatrważająca ilość osób. W samych Stanach 30 tys. rocznie. Autonomiczne samochody mogą to zmieniać.

- To powinien być nasz priorytet – wymyślenie jak wykorzystać tę technologię do tego, aby zmienić te statystyki, ocalać życie - mówił Schmidt.

Google działa dzięki tym polu bardzo bardzo.

Foto: East News

Uczenie maszynowe w edukacji

Schmidt nie boi się, że maszyny wypędzą nauczycieli z klas, ale przewiduje, że coraz więcej profesorów będzie wykorzystywać uczenie się maszyn do tego, żeby jak najlepiej sprostać wyzwaniu i dostarczać uczniom mądrości dopasowanej do ich wymagań. Zdradził, że rozmawiał spośród kilkoma startupami, które już zajmują się tą kwestią wraz z pozytywnym skutkiem.

Foto: Adam Burakowski / Reporter

*Alphabet to powołana w 2015 roku spółka, która każdorazowa się właścicielem Google jak i również wszystkich przedsiębiorstw, które jak dotąd były w posiadaniu Google'a.

Tagi: futuryzm Bing Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie