Android pomoże szukać poszkodowanych

Google wprowadza do telefonów z Androidem nową procedurę, która ułatwi służbom ratunkowym docieranie do osób poszkodowanych. Firma twierdzi, że Emergency Location Service w ciągu roku pomoże uratować setki ludzi.

Nowa opcja polegać ma na wysyłaniu służbom dokładniejszej lokalizacji komórkowy, z którego wybrano numer ratunkowy.

- Funkcja dostępna jest już gwoli użytkowników Androida w Wielkiej Brytanii i Estonii. Nawiązaliśmy przy tym celu współpracę z kilkoma operatorami telekomunikacyjnymi jak i również służbami ratunkowymi – komunikuje Google na swoim w europie blogu. Z czasem Emergency Location Service wprowadzany będzie w kolejnych państwach.

Służby ratunkowe w wybranych krajach mogły do tej pory używać dwa rodzaje danych pochodzących od operatorów. Żadne wraz z nich nie były jednak w stu procentach efektywne.

Pierwsze dane pochodziły ze stacji bazowych internecie komórkowych. Promień ich zasięgu dochodzi jednak nawet do odwiedzenia kilku kilometrów. Ciężko na tej podstawie zlokalizować dzwoniącego z dużą dokładnością. Drugi typ danych to dane z modułu GPS. Te są znacznie dokładniejszy od informacji ze filtrów bazowych, ale często odrzucić działają najlepiej wewnątrz domów.

Dlatego Google postanowił wprowadzić funkcję Emergency Location Service na telefonach z Androidem. Bazuje na dodatkowych technologiach, z których czerpią korzyści inne aplikacje, jak na przykład rozpoznawanie lokalizacji po Wi-Fi. Znalezienie osoby zarówno na zewnątrz, jakim sposobem i wewnątrz budynków posiada być teraz łatwiejsze.

– Funkcja ta zostanie wykorzystywana wyłącznie przez służby ratunkowe. Twoja dokładna położenie nie będzie nigdy widziana ani wykorzystywana przez Google – zapewnia firma. Wiadomości mają być wysyłane służbom wyłącznie po wybraniu numeru alarmowego.

Funkcja funkcjonować ma na telefonach spośród Androidem w wersji dwóch. 3 i nowszych.

Tagi: Google Android smartfon funkcje Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Wystarczy bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Afera GetBack - UKNF zawiadamia prokuraturę w sprawie 31 podmiotów