TFI Capital Partners zakłada końcowy demontaż OFE w perspektywie 2 lat

TFI Capital Partners zakłada końcowy demontaż OFE w perspektywie 2 lat
Author:
27 lipca, 2020
Category: gielda

TFI Capital Partners podtrzymuje tezę, że w mozliwosci 2 lat nastąpi końcowy demontaż OFE, poinformowała członek zarządu TFI Capital Partners oraz zarządzająca aktywami CP FIZ Joanna Kwiatkowska.

„Podtrzymujemy tezę, że w mozliwosci 2 lat nastąpi końcowy demontaż OFE, zatem wciaz będziemy unikać spółek, przy których OFE mają duży udział” – powiedziała Kwiatkowska, cytowana przy komunikacie.

Zarządzający z TFI Capital Partners uważają, że dla ważnej z punku widzenia naszego rynku alokacji globalnych funduszy na rynki wschodzące dużo większe istota niż polityka Europejskiego Agencji bankowej Centralnego (EBC) i innych banków centralnych będzie miała polityka Fed, ponieważ amerykański sektor funduszy inwestycyjnych wydaje sie byc dużo większy niż pozostałych krajów i w konsekwencji można obawiać się dalszego słabszego zachowania emerging markets, w niniejszym polskiego sektorze akcji. Dzieki większe niebezpieczenstwo są narażone duże spółki, więc TFI Capital Partners nadal uważa, że dużo bezpieczniejsze wydaje sie byc inwestowanie po spółki średnie i nizsze.

„W zakresie naszych inwestycji private equity skupiamy się m. in. na rynku żywności ekologicznej, dokad mamy już pakiet większościowy w wiodącej spółce w polsce – Symbio. Patrząc dzieki rynek giełdowy, uważamy, iż sektory, które przeważaliśmy po 2015 r., tj. konsumpcja, produkcja przemysłowa, technologia jak i równiez eksporterzy musza w 2016 roku zachowywać się dobrze niż pozostałe” – dodała Kwiatkowska.

Eksperci TFI Capital Partners oczekują dalszego postepu krajowej konsumpcji i dalszego rozwoju spółek z nią związanych. Zarządzający CP FIZ widzą przy sektorze przemysłowym atrakcyjnie wycenione spółki, które konsekwentnie zwiększają obecność na rynkach eksportowych, a katalogów produkty nie konkurują sposród zachodnią konkurencją wyłącznie ceną, co umozliwia stały postep przychodów jak i równiez poprawę rentowności biznesu. Również spółki technologiczne, w tym fabrykanci gier, wydają się być dobrym pomysłem inwestycyjnym w nadchodzący rok w związku z kolejnymi debiutami komputerów i ogłaszaniem szczegółów pozostalych projektów.

Zarządzający sposród TFI Capital Partners wskazują, iż sektory energetyczny, bankowy i surowcowy – mimo znaczących spadków wycen – obarczone są sporymi faktorami ryzyka, które nie są jeszcze przy pełni odzwierciedlone w cenach. Obecne dużo niższe niż przed rokiem wyceny sprawiają jednak, że TFI Capital Partners przestaje traktować napomkniete sektory w charakterze „nieinwestowalne”. Obecna sytuacja pozwala na bardziej selektywnie podejście.

Specjaliści TFI Capital Partners wskazują, że na rynkach międzynarodowych kluczowymi decyzjami będą decyzje Fed o podwyżce stóp procentowych po USA. Już zresztą obserwujemy ten proces. W połowie grudnia 2015 r. Fed podniósł pierwszy raz od czasu ponad 9 lat mieszaniny procentowe, kończąc z trwającą 7 lat polityką faktycznie zerowych stóp procentowych. W normalnych okolicznościach decyzja ów oznaczałaby bez cienia watpliwosci trudne okresy dla rynków akcji, zwłaszcza rynków wschodzących („Nie walcz z Fed”) związane z wycofywaniem się inwestorów amerykańskich z tychze rynków.

„Zauważamy jednak, że jednocześnie wraz z zacieśnianiem polityki monetarnej przez Fed następuje luzowanie tejże polityki, tworzone przez rózne banki centralne: europejski, chiński i japoński. Wydaje się, że wobec tego trudniej wskazać jednoznaczny kierunek potencjalnych przemian i należy być gotowym na zwiększoną zmienność” – podsumowała członek zarządu TFI Capital Partners.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy