Tomasz Kammel na biznesowym zakręcie. Plany podboju internetu odłożone na półkę

Tomasz Kammel na biznesowym zakręcie. Plany podboju internetu odłożone na półkę
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Własny witryna i płatna aplikacja o życiu celebrytów – takie ambitne biznesowe plany miał Tomasz Kammel. Miał, bo na pomysłach się skończyło. Prezenter telewizyjny po wielu latach rozstał się wraz z wspólniczką i został po biznesie osobiscie – wynika z danych. Teraz mówi o samemu: optymista, showman, humanista.

Zaczął się od momentu magazynu „Filmidło” w publicznej telewizji. W tamtym miejscu działał z Karoliną Korwin-Piotrowską, dziennikarką i komentatorką świata showbiznesu. Później trafił sluzace do „Randki po ciemno”. Jak i równiez wtedy wystartowała jego poważna kariera telewizyjna. Były rozmowy w czasopismach dla pan, były propozycje reklamowe. Po drodze był jeszcze epizod przy Teleexpressie. Dziś nie ma zabawy telewizji publicznej, w której nie objawia się Tomasz Kammel. Reklamuje operatora komórkowego, wybiera „muzyczny głos Polski”.

Ale Kammel to nie tylko człowiek znany z ekranu. Od wielu lat działa w biznesie. Od niedawna sam. „Optymista, showman, humanista” – naprawde się charakteryzuje. I jest człowiekiem do wynajęcia: wykona mowę motywacyjną, podszkoli wraz z autoprezentacji, poprowadzi imprezę. Rozwija też własny kanał na YouTube. Zamiary miał aczkolwiek zdecydowanie obszerne.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku dwie spółki, w których Kammel był wspólnikiem, miały kilka pomysłów na dalszą działalność. 1-a z firm chciała kupić działający witryna i jednocześnie stworzyć aplikację z wiadomosciami o życiu celebrytów. Pomysł na aplikację był latwy: miała być płatna, wyświetlać reklamy jak i równiez pokazywać „najważniejsze wydarzenia z życia gwiazd”. Jak wyplywa z wiadomosci, to już jednak przeszłość. Biznesowe projekty są nieaktualne. Tomasz Kammel rozstał się z wieloletnią wspólniczką Ewą Maciejewską, jego byłą agentką. Po siedmiu latach wraz z ich wspólnej działalności nie zaakceptowac zostało już nic. Każdy działa w tym momencie na własną rękę.

Ujrzyj także:Linda i Ślesicki znają się na interesie. Czesne w ich uczelni to kilkanaście tysięcy złotych

Maciejewska nie przekazuje powodów rozstania. Zaznacza jedynie, że biznesowo z Tomaszem Kammelem nie łączy ją już zero, więc nie powinna się wypowiadać na temat jego pomysłach. Dokumenty przy sądowych rejestrach jeszcze czekają na odswiezenie. Tam Maciejewska z Kammelem wciąż chcą podbijać lokalny internet, wciąż są wspólnikami. Ich kosztowny rozeszły się kilka miesięcy temu. Na temat byłych i przyszłych biznesach Maciejewska mówić nie potrzebuje, nie komunikuje nawet, lub przejęła firmę i działa już na własną rękę. W minionych zdaniach rozmowy z podkreśla, że to przeszłość i dziękuje zbytnio telefon.

Jednakowo Tomasz Kammel. W rozmowie z podkreśla, że decyzji skupiać się na działaniu, a nie zaakceptowac mówieniu o biznesie. Nie zaakceptowac zgodził się na rozmowę o projektach na przyszłość. Nie zgodził się też na rozmowę o swoich, byłych już, pomysłach. Nie tłumaczy też, co stanie się teraz z najważniejszym biznesem swoim i Maciejewskiej, czyli agencją mówców, gwiazd i konferansjerów.

Agencja gwiazd

Ta filia to Personal Reactor. Ani Maciejewska, oraz Kammel nie zaakceptowac chcą mówić, do kogo teraz należy spółka, lecz strona firmowa działa. Patrząc na listę osób, wraz z którymi współpracowała, można powiedzieć, że mogła ściągnąć dzieki imprezę, konferencję, czy wszystek publiczny występ w zasadzie każdego ze świata telewizji.

Zobacz też: Radosław Majdan o podatkach w Polsce

Co spotykamy na stronie agencji? Można np. wynająć Krzysztofa Ibisza. W jakim celu komuś Krzysztof Ibisz? Jak chwali się Personal Reactor, aktor może nauczyć każdego pracownika przedsiebiorstwa budowania obrazu profesjonalisty badz prowadzenia prezentacji i występów przed publicznością. Krzysztof Ibisz, znany z licznych programów telewizyjnych, posiada być w tym ekspertem. Ibisz w palecie ma również „power speech, czyli inspirujący wykład motywacyjny pełen anegdot i osobistych doświadczeń”. Szczegółów agencja nie zaakceptowac ujawniała, nie zaakceptowac podała też ceny.

Zobacz także:Spólka Anny Lewandowskiej z 2, 28 mln zł zysku w 2017 r. Biznes Ewy Chodakowskiej to jednak inna rozgrywka

W roli wykładowcy motywacyjnego można również mieć Tomasza Jacykowa. Może pan poprowadzić wykład pod tytułem „Jak się ubrać, aby się nie zaakceptowac przebrać? „. Dostępne wydaje sie również „spotkanie z Tomaszem Jacykowem, podczas którego dokonacie zakupów i dobierzecie garderobę”. Wśród ludzi, którzy współpracują z agencją, jest również Daria Ładocha – specjalista żywienia jak i równiez trener kucharski. W niedawnych miesiącach kojarzona przez większość część Polaków ze względu na występy w reklamach Lidla wraz z Karolem Okrasą. Ładocha dzierzy w palecie „One Thai Show”. To „połączenie speechu motywacyjnego wraz z smakami i zapachami Tajlandii. Show, podczas którego Daria zabiera naszej firmy w zabawną, kolorową i smakowita podróż”.

Oprócz tegoz agencja owocuje w załatwieniu prowadzących na różne rozrywki. Na liście dostępnych gwiazd są: dziennikarze Piotr Kraśko, Agnieszka Woźniak-Starak, Przemysław Babiarz, Włodzimierz Szaranowicz i youtuber Przemysław Dąbrowski. Do tego Olivier Janiak jak i równiez były golkiper Jerzy Dudek. W sumie w ofercie spółka miała kilkadziesiąt osób.

Ewa Maciejewska po branży znakomita jest w charakterze menadżerka gwiazd. Jak sama o samemu pisze – również zajmuje się w wykładach motywacyjnych. W ostatnim czasie frapuje się też tworzeniem, produkcją i planowaniem strategii kanałów na YouTube. Przed laty Maciejewska była dyrektorem przy jednym z banków, aż szóstej lat wstecz razem z Kammelem zaczęła biznes.

Dostrzez także:Emerytalne marzenia Polaków nie są wygórowane. Najwięcej na starość chcą dostawać przedsiębiorcy

To kobieta w spólce miała większość udziałów – 67 proc. Jej część biznesu godna była 33, 5 tys. zł. Tomasz Kammel natomiast kontrolował 33 proc. udziałów. Ta część biznesu to 16, 5 tys. zł. Jak wyplywa z raportów finansowych spółki, Personal Reactor może się pochwalić sporymi przychodami i praktycznie nieistniejącymi zyskami. Przedsiebiorstwo w niedawnych dwóch latach wychodziła aczkolwiek na minimalny plus.

Kawalek sprawozdania finansowego Personal Reactor

W ubiegłym roku przychody sięgnęły pond 2 mln zł. Większość jednak zjadły z tego koszty działalności operacyjnej. W sumie zysk netto wyniósł zaledwie kilka tysięcy złotych. Najwięcej firma poświęca na usługi obce. Przy większości będą to faktury wystawiane poprzez występujące gwiazdy. W sumie spółka na zarobku wydała 38 tys. zł. Co interesujace, na polisy społeczne nie przekazała oraz złotówki a mianowicie co oznacza, że pieniądze trafiły do osób lub osoby zatrudnionej na podstawie umowy o dzieło. Przedsiebiorstwo znacznie ograniczyła w tym zakresie koszty. Jeszcze po 2016 r. na zarobku trafiło 136 tys. zł. Koniec końców firma zarobiła 5, trzy tys. zł w 2017 roku i 4, 3 tys. zł w 2016 roku.

Detal sprawozdania finansowego Personal Reactor

To niejedyny biznes Maciejewskiej i Kammela. Pojawiają się razem również w firmie Ewatomi (nazwa wskazuje dzieki twórcze połączenie imion twórców – Ewy i Tomasza). Jak wyplywa z informacji, spółka rozważała tworzenie e-sklepu i programów dostarczającej wiadomosci o wydarzeniach z życia gwiazd. Jest to wprost opisane w papierach leżących przy Krajowym Zestawieniu Sądowym. Ubiegły rok był dopiero glównym w historii działalności spółki. I jakim sposobem się okazuje – prekursorskim.

Fragment sprawozdania finansowego spółki Ewatomi

Aplikacja o życiu celebrytów

Jakim sposobem wynika z raportów Ewatomi, spółka nie zaakceptowac chciała tworzyć sklepu internetowego od podstaw. Zamiast tegoz rozważała najzwyczajniej w swiecie inwestycję po inny podmiot, który już taki dzierzy.

Fragment sprawozdania finansowego spółki Ewatomi

Powinno sie chwilę się zatrzymać morzem aplikacją wraz z płatnymi informacjami o życiu celebrytów. Spółka sama przyznawała pod koniec roku kalendarzowego, że prace zostały wstrzymane przez duże koszty. Po dokumentach wprost informowała, że cena zbytnio aplikację dzieki system iOS (wykorzystywany przy telefonach spólki Apple) to 400 tys. zł. Zaznaczała, że dzierzy już stworzoną aplikację na system Android, ale… wraz z badań wyszło, że większość potencjalnych klientów odpłatnej aplikacji korzysta właśnie z ukladu iOS. Jednocześnie firma potrzebuje mechanizmów umieszczania w programie reklam. Jak i równiez to również kosztuje. Ewatomi w 2018 roku miała szukać tańszego sposobu dzieki realizację pomysłu. Jak już wiemy a mianowicie nie zrobi tego.

Tomasz Kammel w dokumentach Krajowego Rejestru Sądowego jest również wpisany jako wspólnik po dwóch odmiennych firmach a mianowicie to Green Force jak i równiez Eko Solar Energy. Obie działają w dziedzinie energetycznym. Green Force dzierzy w planach sporzadzanie farmy wiatrowej i zarabianie na sprzedaży energii. Eko Solar natomiast stawia w energię ze słońca. I jedna, jak i równiez druga spólka w raportach zaznaczają, że rynek odnawialnych źródeł ciepla nie jest łatwy.

Fragment sprawozdania finansowego spólki Green Energy

Eko Solar Energy na koncu roku nie mógł się dogadać wraz z firmą energetyczną w sprawie sprzedaży wytworzonej sily. Z kolei Green Force a mianowicie zgodnie z dokumentami – ciągle pracuje morzem zakończeniem inwestycji. To minione informacje odnosnie działalności przedsiebiorstwa, które można znaleźć po KRS.

Dzis Kammel wyznacza na mojej dziurki. Na YouTube prowadzi własny kanał, do tego jest człowiekiem do wynajęcia. Główne zajęcie to egzystencja konferansjerem i mówcą. Obecna agentka Kammela nie chciała jednak zdradzić, jakie stawki bierze zbyt występy.

Masz newsa, zdjęcie albo filmik? Prześlij nam za posrednictwem dziejesie. wp. pl