Vantage rozpoczął zapisy na obligacje serii N o wartości nom. do 10, 5 mln zł

Vantage rozpoczął zapisy na obligacje serii N o wartości nom. do 10, 5 mln zł
27 lipca, 2020
Category: gielda

Vantage Development oferuje trzy, 5-letnie papiery dłużne ze zmiennym procentem o łącznej wartości az do 10, 5 mln zł, poinformowała spółka. Subskrypcja rozpoczęła się piec lipca br. Środki pozyskane z emisji spółka chce przeznaczyć na zakup działek pod inwestycje deweloperskie we Wrocławiu i w Warszawie.

Minimalny zapis stwierdzono na 250 sztuk, zas nominał 1 obligacji to 100 zł.

„Zapisy w papiery dłużne serii N potrwają od momentu 5 az do 19 czerwca. Będą ów lampy przyjmowane przez Michael/Strom Domek Maklerski” – czytamy przy komunikacie.

Oprocentowanie obligacji będzie zmienne, ustalane na podstawie 3-miesięcznej stopy bazowej WIBOR, powiększonej o marżę 4, 32%, a kupon będzie wypłacany kwartalnie, podano także.

Papiery nie są zabezpieczone. Wyraz zapadalności obligacji wynosi trzy, 5 roku kalendarzowego od daty przydziału. Vantage Development docelowo planuje wprowadzenie obligacji serii N az do alternatywnego ukladu obrotu w dziedzinie Catalyst, podano także.

„Zgodnie ze strategią rozwoju grupy Vantage Development dług korporacyjny stanowi istotne uzupełnienie źródeł finansowania rozwoju Grupy, wykorzystywany przede wszystkim gwoli współfinansowania zakupów gruntów. Zyskane z emisji obligacji serii N środki również planujemy wykorzystać do finansowania zakupów działek budowlanych pod swieze inwestycje deweloperskie na rynku wrocławskim i warszawskim” – powiedział wiceprezes Dariusz Pawlukowicz, cytowany w komunikacie.

„W planie rozwoju stajnie na najbliższe lata założyliśmy, że w zakup gruntów we Wrocławiu i w Warszawie, pozwalających zabezpieczyć nam podaż mieszkań po ofercie w stopniu pozwalającym realizację celów sprzedażowych, przeznaczymy około 100 mln zł. Do tej pory nabyliśmy już grunty o łącznej wartości 40 mln zł, aktywnie pracujemy morzem pozyskaniem kolejnych parceli budowlanych” – dodał Pawlukowicz.

Po 2016 r. Vantage Development planuje wprowadzić do propozycje rekordową liczbę ponad 1 100 lokali w ramach lokaty realizowanych we Wrocławiu i w Warszawie. CelemVantage Development dzieki 2016 r. jest zawarcie ponad 700 umów sprzedaży lokali oraz przekazanie nabywcom ok. 500 lokali, podano także.

Vantage Development S. A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od momentu marca 2012 r. Przy 2015 r. sprzedała 613 lokali w porównaniu az do 255 sprzedanych rok wcześniej.