W Krajach powstanie krakowska pracownia oprawy

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Do tej pory prace grafików były prezentowane w Chinach pięć razy.

Dyrektor Stowarzyszenia wykladzinom. Ludwiga van Beethovena Andrzej Giza poinformował PAP, że pracownia bedzie otwarta w kompleksie 1895 Cultural and Creative Industry Park w Nantong. Szczegóły zostaną ogłoszone podczas wernisażu 22 czerwca, gdy władze miasta w towarzystwie metrów. in. ambasadora Polski po Pekinie Tadeusza Chomickiego i samych artystów otworzą szóstą ekspozycję krakowskich grafików przy Chinach.

Obecnie wiadomo, że grupa krakowskich grafików będzie uczyć w Nantong typowych technik grafiki, a więc tworzonych wyjawszy komputera. Władze miasta wyposażą pracownię przy sprzęt konieczny do tworzenia tego rodzaju robót. _ Weselimy się, że miasto Nantong chce finansować to przedsięwzięcie i zaprasza krakowskich artystów do robocie z chińską młodzieżą _ – podkreślił Giza.

Artyści związani sposród krakowską Akademią Sztuk Pięknych – Anna Sobol Wejman, Krzysztof Skórczewski, Jacek Sroka i Stanisław Wejman – zaprezentowali się po jednego razu pierwszy przy Chinach po 2011 r. na wystawie _ Krakowska grafika _. Odbyła się ona w ramach Festiwalu Kultury Polskiej po Pekinie organizowanym przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

_ Ekspozycja licząca 161 prac cieszyła się wielką popularnością. Poproszono nas, zeby pozostała w Chinach jak i równiez była prezentowana poza Pekinem. Ambasada Lokalny w Pekinie przygotowała kolejnych pięć wystaw. Teraz miasteczko Nantong zgłosiło się z propozycją, że chce otworzyć u siebie pracownię krakowskiej rzeźby _ a mianowicie powiedział Giza.

_ Dzis przebicie się w dziedzinie sztuki w Krajach, gdzie rywalizacja jest ogromna, jest dużym osiągnięciem _ – uznał Giza. Posiada on nadzieję, że odbitka graficzna, która jest w Polsce odrobine zapomnianym gatunkiem, będzie _ naszym towarem eksportowym _.

4. Festiwal Kultury Polskiej w Pekinie odbędzie się w dobach od 11 do 16 listopada br. W popularyzację krakowskiej grafiki i samego Festiwalu Zwiazanych z kultura Polskiej po Pekinie zaangażowana jest polska ambasada i Instytut Lokalny w Pekinie, któremu szefuje Maciej Gaca. Stowarzyszenie wykladzinom. Ludwiga van Beethovena wydaje sie byc też organizatorem dorocznego Wielkanocnego Festiwalu dywanom. Ludwiga van Beethovena na warszawskim rynku. Stowarzyszenie zostało założone poprzez Elżbietę Penderecką, która wydaje sie jego prezesem.

Czytaj więcej w

  • Tajwan wzywa Chiny: „Poprawcie błędy”
  • Pekin ogłosił wielki zamiar. Ma zmienić kraj
  • Smog odstrasza zagranicznych specjalistów
  • Wielkie zmiany przy Chinach. Pekin ujawnia

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy