Waluty pozostaną dziś stale

27 lipca, 2020
Category: waluty

Nowoczesna, pierwsza po nowym roku kalendarzowego sesja nie zaakceptowac powinna przynieść gwałtownych odmian na rynku walutowym. Inwestorzy będą dopiero powracać po dłuższej świątecznej przerwie i przeminie chwila przedtem na dobre wznowią swoją aktywność.

Tym bardziej, że takiemu scenariuszowi poteguje również struktura kalendarza wydarzeń na ten tydzień.

Dzisiaj opublikowane zostaną jedynie wiadomosci o średnim znaczeniu na rzecz rynku. Dzień rozpocznie się od podania wyniku wskaźnika PMI gwoli gospodarki Tereny Euro (10: 00), natomiast na następne dane makro, tym razem z USA nalezy będzie poczekać do godziny 16: 00, kiedy sluzace do publicznej wiadomości podane zostaną wskaźnik ISM w przemyśle oraz dynamika wydatków budowlanych.

Oczekiwania rynkowe dla tychze 3 publikacji kształtują się następująco: 52, 5 dla wskaźnika PMI (przed miesiącem 52, 4), -0, 4% dla energii wydatków budowlanych (poprzednio -0, 8%) oraz 50, 4 dla indeksu ISM (ostatnio 50, 8), jednak nawet w przypadku rozbieżności rzeczywistych wyników od tychze prognoz nie zaakceptowac powinniśmy obserwować większych ruchów, gdyż inwestorzy czekać będą na zdarzenie dnia, jakim jest publikacja protokołu sposród grudniowego posiedzenia FED, którą zaplanowano na godzinę dwadziescia: 00.

Wspólnicy będą pragneli poznać rzeczywiste nastawienie członków FOMC, gdyż grudniowa rozstrzygniecie o obcięciu stóp procentowych, poparta na dodatek komunikatem kładącym nacisk dzieki ryzyko inflacyjne zasiała niepewność wśród uczestników rynku jeśli chodzi na temat możliwość kolejnych cięć stóp procentowych po USA w najbliższym czasie.

Pamiętać również należy, że obok protokołu z posiedzenia FED w ponizszym tygodniu przedstawimy także raport z rynku pracy na temat zatrudnienia w sektorze pozarolniczym USA, a także wstępne dane na temat inflacji w Zonie Euro (obie publikacje w piątek).

Wydarzenia te będą miały równie dużą wagę dla zachowania eurodolara co zaplanowany w dzień dzisiejszy protokół wraz z posiedzenia FED, co może nieco tłumić reakcję wedlug jego ogłoszeniu, zwłaszcza, że już nazajutrz poznamy wynik zatrudnienia krajowego ADP, który w ostatnim czasie rozwazany był jak namiastka zatrudnienia w odcinku pozarolniczym.

Jeśli chodzi o rynek wlasny to pozostaje on ponizej wpływem sprawy na rynku eurodolara, choć spory wpływ może mieć również sytuacja w warszawskim parkiecie.

Jeśli inwestorzy po 4-dniowej przerwie powrócą z większym zapałem az do zakupów może to troche pomóc złotówce, natomiast ujemny początek roku kalendarzowego może przechylić szalę dzieki stronę podaży złotówki, powodując utratę do niej wartości. Pamiętajmy jednak, że dzisiejsze wahania będą miały raczej przeslanie w krótkim terminie, gdyż kluczowe na rzecz długoterminowej perspektywy będą piątkowe dane makro z USA i Tereny Euro.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy