Google pociągnęło giełdę w wykop  Informacje

  • Google zainwestuje pół miliarda dolarów w konkurenta Alibaby
  • Internetowi giganci wytaczają działa przeciw politycznym manipulacjom
  • Twierdził, hdy kobiety nie nadają się do pracy w INFORMATYKĄ. Szef Google przerwał urlop i sam zajął się sprawą
  • Kobiety nie nadają się do pracy po IT? Burza po słowach pracownika Google
  • Google odkurza okulary. Kiedyś budziły kontrowersje, teraz wracają w oryginalnej wersji

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów. Najmocniej stracił Nasdaq na tym, jak Google negatywnie zaskoczyło wynikami. Spółka, mimo oczekiwaniom analityków, miała po trzecim kwartale słabsze notowania.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł na temat 8, 06 pkt. (0, 06 proc. ) do odwiedzenia 13. 548, 94 pkt. Indeks S&P 500 zmniejszył się o 3, 57 pkt. (0, 24 proc. ) i wyniósł dzięki koniec dnia 1. 457, 34 pkt. Nasdaq Composite stracił 31, 26 pkt. (1, 01 proc. ) i zakończył dzień na poziomie 3. 072, 87 pkt.

Duże upadki na europejskich giełdach. Słabnie też złotówka

Winna temu jest pomyłka, na skutek której niespodziewanie, jeszcze w trakcie sesji, umieszzczono wyniki Google. Spółka zanotowała w trzecim kwartale dziewięć, 03 USD zysku dzięki akcję przy przychodach dzięki poziomie 11, 3 mld USD. Analitycy oczekiwali 10, 65 USD zysku dzięki akcję i 11, 8 mld USD przychodów.

Papiery spółki natychmiast są mocno przecenione, w ciągu paru chwil potaniały o około 70 USD, czyli ok. 8 proc. W kilka godzin handel akcjami zawieszono.

Amerykański indeks wyprzedzający koniunktury wzrósł we wrześniu o 0, 6 proc. - podała Conference Board. Analitycy spodziewali się wzrostu indeksu o 0, 2 proc. W pod koniec lata indeks spadł o 0, 4 proc. po adiustacji.

Pierwszy raz w historii Microsoft zanotował utratę

Indeks Philadelphia Fed w październiku wzrósł do odwiedzenia 5, 7 pkt. wraz z minus 1, 9 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie jednej, 0 pkt.

Dane o nowych bezrobotnych, które okazały się słabsze od momentu oczekiwań, negatywnie wpłynęły dzięki sentyment na rynku. Analitycy wskazują jednak, że pogorszenie sytuacji na rynku pracy ma charakter sezonowy.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych przy ubiegłym tygodniu w AMERYCE wzrosła o 46 tys. wobec poprzedniego tygodnia jak i również wyniosła 388 tys. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 365 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła trzech, 252 mln w tygodniu, który skończył się 6 października. Tutaj analitycy spodziewali się 3, 275 mln osób.

Inwestorzy poznali w czwartek wyniki kwartalne amerykańskich spółek, m. in. Morgan Stanley, Travelers i Philip Morris.

Wielka piramida finansowa zlikwidowana. Po USA

Morgan Stanley zanotował w III kw. 2012 r. skorygowany zarobek na akcję z aktywności kontynuowanej w wysokości 28 centów. Wynik może nie zaakceptować być porównywalny z prognozami analityków, którzy oczekiwali, hdy zysk na akcję wyniesie 25 centów.

Przychody netto Morgan Stanley wyniosły w III kw. pięć, 3 mld USD. Korporacja zanotowała stratę w III kw. w wysokości 1, 01 mld USD, innymi słowy 55 centów na akcję, wobec zysku 2, dwóch mld USD, czyli 1, 15 USD na akcję, w III kw. 2011 r.

Zysk operacyjny na akcję ubezpieczyciela Travelers wyniósł w III kw. 2012 r. 2, 22:00 USD. Dane okazały się lepsze od prognoz analityków, bo oczekiwali oni profitu 1, 60 USD na akcję. Przychody spółki wyniosły w III kwartale 2012 r. 6, 51 mld USD. Analitycy spodziewali się tu 6, 43 mld USD.

Philip Morris zanotował w III kw. 2012 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 1, 38 USD. Profit wzrósł o 0, siedmiu proc. W III kw. 2011 wyniósł 1, 37 USD na akcję. Analitycy spodziewali się w III kw. 2012 r. 1, 39 USD zysku na akcję.

USA przy szoku. Bezrobocie wzrosło na temat 0, 1 proc.

Spadały też akcje Yahoo, Facebook i Microsoft.

W piątek swoje efekty kwartalne przedstawią m. in. GE, McDonald's, Schlumberger, Honeywell oraz Edward Lifesciences.

Do tej pory prawie 20 proc. spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 pokazało swoje rezultaty za trzeci kwartał. 65 proc. z nich przebiło rynkowe oczekiwania, 20 proc. im nie sprostało.

Gdyby wszystkie pozostałe spółki pokazały wyniki zgodne z oczekiwaniami, to zyski przedsiębiorstw ogółem będą o 1, 5 proc. niższe rok do roku.

40 proc. kobiet w radach nadzorczych. Komisarz Reding tegoż chce Informacje