Awaria British Airways - linie wznawiają loty

Brytyjskie linie lotnicze British Airways powiadomiły w niedzielę, że wznowiły "prawie normalny rozkład" lotów z Gatwick i "większość połączeń" z Heathrow po tym, jak po sobotę na obu londyńskich lotniskach nastąpiła awaria narzędzi komputerowych przewoźnika.

W sobotę tysiące pasażerów jest uziemionych, gdy awaria zmusiła British Airways do odwołania około 200 połączeń, zaś kolejnych 200 miało doniosłe opóźnienia.

W wydanym w niedzielę oświadczeniu firma przeprosiła pasażerów za opóźnienia i zapewniła, że służby informatyczne pracują nad jak najszybszym przywróceniem pełnej skuteczności systemu. Linie lotnicze podkreśliły jednak, że nie posiada dowodów na to, iż awaria jest skutkiem cyberataku.

Jednocześnie zaznaczono, że część samolotów i załóg znajduje się w efekcie opóźnienia gdzie indziej niż powinny, co może zakłócić frakcja połączeń w niedzielę. Zaapelowano też do pasażerów o sprawdzanie statusu swojego lotu na stronie internetowej spedytora i nieprzyjeżdżanie na lotnisko, jeśli nie ma się potwierdzonej rezerwacji na nowy lot.

Według BBC powrót do w posiada normalnego rozkładu lotów może zająć czas nawet do poniedziałku wieczorem.

Awarie na lotniskach

Pierwsze informacje na temat awarii pojawiły się przy mediach społecznościowych w sobotę rano, kiedy pasażerowie narzekali na opóźnienia i brak informacji ze strony przewoźnika. Wczesnym popołudniem linia lotnicza poinformowała o odwołaniu wszelkich lotów do godz. 18 czasu lokalnego (godz. 19 w Polsce), anulując później wszystkie połączenia co najmniej do końca dnia.

Przedstawiciele związku zawodowego GMB podkreślili w rozmowie z BBC, że ich w mniemaniu problemu można było ustrzec się, gdyby linie lotnicze nie zaakceptować zdecydowały się na translokacja do Indii w ub. r. wielu miejsc roboty związanych z systemami informatycznymi. British Airways odrzuciło tenże zarzut, zaznaczając, że przeprowadzka nie ma żadnego oddziaływania na bezpieczeństwo systemów.

Wielu Brytyjczyków zaplanowało podróże w nawiązaniu z przedłużonym na temat jeden dzień weekendem przy ich kraju, gdzie zazwyczaj ostatni poniedziałek maja wydaje się dniem wolnym od roboty. Dzieci w wieku szkolnym mają również tygodniowe wakacje wiosenne, co sprawia, iż jest to jeden wraz z najpopularniejszych okresów w r. na wyjazdy zagraniczne.

British Airways doświadczyły dysfunkcji także w lipcu i wrześniu 2016 roku, jakie możliwości również doprowadziło do poważnych opóźnień lotów. Wielka Brytania była jednym spośród krajów w największym stopniu poszkodowanych w wyniku globalnej serii ataków hakerskich, przeprowadzonych dwunastu maja na - jakim sposobem ocenia Europol - ok. 200 tys. osób i organizacji w co najmniej 150 krajach pod każdą szerokością geograficzną.

Tagi: lotniska Wielka Brytania loty transport usługi turystyczne Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Afera GetBack - UKNF zawiadamia prokuraturę w sprawie 31 podmiotów