Winiecki dla: Wspierał beznogi kulawego i wzajemnie

Winiecki dla: Wspierał beznogi kulawego i wzajemnie
Author:
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Relacje między amerykańskim dolarem i euro ostatnio wyraźnie się ustabilizowały. Wahnięcia kursu są niewielkie, przy jedną badz drugą stronę. Ta stabilizacja powinna jednakze budzić zaskoczenie – i zastanowienie. Po końcu, przy gospodarce amerykańskiej i strefy euro tyle burzy się i faluje.

Zacznijmy od AMERYCE. Tam, nastepne _ stymulusy _ szły w biliony (tysiące miliardów). Bank kierowniczy zaś, zredukowawszy stopę procentową niemal az do zera, jak jakiś czas funduje Ameryce – i światu – kolejne dodrukowywania setek miliardów dolarów. Gospodarce krajowej USA to niewiele pomaga, ale z kolei wywołuje nastepne wzrosty giełdowe i spekulacje surowcowe (w końcu pieniądze gdzieś muszą zostać zainwestowane, skoro domena produkcyjna ekonomii obawia się w tych warunkach inwestować).

Po gwałtownych wzrostach zaś, w momentach otrzeźwienia, że gospodarka nie zaakceptowac rośnie, albo gdy coś innego wystraszy inwestorów – następują gwałtowne spadki. Dolar zaś wzgledem euro zostaje względnie solidny.

Przyjrzyjmy się z kolei euro. W zonie euro jedna panika następuje po innej, gdy inwestorzy – też _ spekulanci _ według poszczególnych rządów – zaczynają pozbywać się obligacji kolejnych krajów (które to obligacje skupuje nastepnie Europejski Bank Centralny, bo innych chętnych jest niewielu). Politycy a mianowicie wspólnie badz osobno – wydają uspokajające oświadczenia, lecz _ klub _, czyli strefa euro, nadal zostaje klubem, w którym miejscu trzeba pokonać trudną drogę, by zostać członkiem lokalu, ale potem reguły klubowe pozostają nader tolerancyjne, a ponadto wciaz nie przewidują możliwości skreślenia z listy członków lokalu tych, którzy nie przestrzegają reguł klubowych.

SPRAWDŹ JAK ZA POSREDNICTWEM OSTATNIE PÓŁ ROKU KSZTAŁTOWAŁY SIĘ WARSZTATY EURO Jak i równiez DOLARA AMERYKAŃSKIEGO:

W dodatku coraz mniej krajów – zwłaszcza dużych – rynki uważają zbytnio w pełni wiarygodne, jakie mozliwosci powoduje, że proponowane rozwiązania przyjmowane są ze sceptycyzmem. Ale, znowu, panika za paniką nie zaakceptowac dotyka jakoś euro, które utrzymuje od momentu pewnego periodu stabilny warsztaty względem dolara.

[ ( http://static1./i/h/229/t151013.jpg ) ] (http://www./sekcja/prognoza-dla-zlotego/) Sprawdź najlepsze prognozy walutowe.
Czyżby można, więc, było potraktować dwie główne waluty międzynarodowe jak kotwice, które wytrzymują ze spokojem sztormy w gospodarce światowej, a dokładniej – świata zachodniego? Nic z tych rzeczy! Dysponujemy do czynienia wraz z paralelnym kryzysem dwóch najbogatszych obszarów światowej gospodarki.

Po obu regionach długookresowe pobudki są jednakowe: bankructwo obietnic państwa opiekuńczego, obiecującego caloksztalt wszystkim – i to za darmo. ów przyczyny długookresowe zostały wzmocnione przez szaleństwa krótko- i średniookresowe, które najpierw doprowadziły do krachu finansowego, natomiast potem stosowane przez polityków leki okazały się mniej znaczace od slabosci. Ta ostatnia ocena tyczy sie zresztą w wyzszym stopniu USA niż krajów tereny euro (a przynajmniej nie wszystkich).

W rezultacie, nie ma większych wahnięć kursowych, gdyż oraz USA, oraz strefa ó nie budzą przesadnego zaufania rynków. Nie ma, więc, ucieczki od dolara do euro, czy przeciwnie. Właściwą miarą braku powierzenia rynkówdo obu głównych obszarów gospodarczych są (a właściwie były sluzace do decyzji na temat _ zakotwiczeniu franka zaleznie do euro _) warsztaty euro i dolara az do pomniejszej waluty międzynarodowej – franka szwajcarskiego i wartość uncji złota wyrażana w euro jak i równiez w dolarach. Tu już bowiem beznogi nie podtrzymuje kulawego, oraz też wzajemnie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy