Alma Market wyemituje akcje

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Almy przegłosowało podniesienie kapitału na temat 5, 5 mln zł przez emisję do pięć, 5 mln akcji linii H z wyłączeniem upoważnienia poboru - wynika spośród uchwał walnego zgromadzenia. Oprócz tego akcjonariusze zdecydowali o ustanowieniu kapitału docelowego w poziomie 4, 17 mln zł.

"Podwyższa się kapitał zakładowy spółki poprzez emisję co najwyżej 5, 5 mln akcji serii H o wartości nominalnej 1, 00 zł każda. Emisja akcji serii H nastąpi po drodze subskrypcji prywatnej skierowanej wyłącznie do inwestora Tomasza Żarneckiego. Cena emisyjna działaniu serii H zostaje oznaczona na 1 zł zbyt każdą akcję serii H" - napisano w komunikacie Almy.

Jednocześnie akcjonariusze zdecydowali o ustanowieniu kapitału docelowego w wysokości 4, 17 mln zł.

Obecnie kapitał zakładowy Almy kosztuje 5, 56 mln zł i dzieli się na 5, 56 mln działaniu. Upoważnienie do wykorzystania środków docelowego ma trwać do 4 stycznia 2019 roku.

Z uzasadnienia uchwały o emisji serii H wynika, że jej zamysłem jest "dokapitalizowanie spółki po przypadku otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego - sanacyjnego spółki przez właściwy sąd".

Postępowanie sanacyjne

Ta decyzja sądu daje okazję Almie. Sieć delikatesów ma możliwość ocaleć

W połowie grudnia ub. r. Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market.

Wniosek przy tej sprawie w krakowskim sądzie został złożony we wrześniu. Spółka uznała zbytnio konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości.

W połowie października Alma złożyła także wniosek o obwieszczenie upadłości obejmującej likwidację zasobności. Jednocześnie spółka podtrzymała wówczas złożony wcześniej wniosek na temat otwarcie postępowania sanacyjnego. Na początku października Alma poinformowała także o końcu aplikacji lojalnościowego o nazwie Klub Konesera.

Natomiast pod koniec października działalność zakończył witryna Alma24. pl.

Zwolnienia

We wrześniu Alma Sklep wielkopowierzchniowy informowała o zwolnieniach grupowych obejmujących do 1321 pracowników, czyli blisko jedną trzecią załogi. W listopadzie Alma dodała, że planuje następne zwolnienia grupowe, ze aspektu na redukcję nierentownych placówek handlowych, oraz zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem objętości działalności. Tym razem fuchę straciło kolejnych 383 zatrudnionych.