Firmy przeciwne wprowdzeniu euro

  • Szykują się zmiany w strefie euro. "Porozumienie jest na wyciągnięcie ręki"
  • Merkel o reformie strefy €: Niemcy gotowe do kompromisów
  • Morawiecki: przyjęcie euro po najbliższej przyszłości to igranie z ogniem
  • Szef NBP o zmianie waluty przy Polsce. "Straciłaby na tymże większość społeczeństwa"
  • Prezydent Andrzej Duda o warunkach wejścia Polski do strefy euro

Większość firm wydaje się przeciwna wprowadzeniu euro w naszym kraju – komunikuje "Puls Biznesu".

Aż 60 proc. firm niedobrze tyczy się pomysłu przejścia w Polsce ze złotego dzięki euro - wynika spośród badania Keralli Research przeprowadzonego w lutym wśród 600 mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Zwolennicy europejskiej waluty stanowią zdecydowaną mniejszość - zaledwie 27, 5 proc.

Perspektywa

Komorowski: Nasze państwo nie jest gotowa dzięki przyjęcie euro

Perspektywa firm zmienia się, kiedy przedłożenie euro odnoszą konkretnie do odwiedzenia prowadzonego przez nich interesu. - Okazuje się, że odsetek sceptyków maleje wtenczas do 30 proc. A kolejne niemal 30 proc. badanych prognozuje, że transformacja tego typu nie stanie się mieć wprawdzie pozytywnego oddziaływania na ich biznes, jednak też nie spodziewają się negatywnego przełożenia - powiada Katarzyna Pydych, dyrektor generalna Instytutu Keralla Research.

Równocześnie ponad 29 proc. przedsiębiorców zakłada wręcz, hdy zastąpienie złotego euro walutą przyniesie firmie korzyści. W mniemaniu Katarzyny Pydych nie możemy zapominać, że przedsiębiorcy wówczas jednocześnie uczestnicy społecznej świat i zwyczajni konsumenci, dlatego jest naturalne, że katalogów oceny mogą się różnić w zależności od strony, w której stawia im się pytanie.

40 proc. kobiet w radach nadzorczych. Komisarz Reding tegoż chce Informacje